5 000 kroková výzva

Som človek, ktorý sa veľmi rád púšťa do nových vecí a zvláda prekážky. Môj život by sa určite nedal opísať slovom pokojný – vždy niečo skúšam, objavujem alebo tvorím. Raz za čas ma pravdaže chytí úplné vyčerpanie, rovnako ako každého, a vtedy zvyčajne ostávam celý deň v posteli s obľúbenou knižkou a šálkou zeleného čaju. Ale na druhý deň sa púšťam do novej výzvy.

Nie som ten typ, ktorí stále na niečo čaká. Ak si dám predsavzatie, plním ho hneď a nečakám na magický úder polnoci nového roku. Pred dvoma týždňami na napadlo pustiť sa do ďalšej výzvy, tentokrát zameranej na moje zdravie. Všimla som si, že v poslednom čase sa príliš často nehýbem na čerstvom vzduchu. Dni sú kratšie, počasie sychravé a komu by sa chcelo každý deň sa obliekať a mrznúť na daždi počas behu? Navyše som dosť nebezpečná, keď chodím a behať po chodníku pokrytom ľadom sa mi nezdalo ako dobrý nápad pre moje nešikovné nohy.

Väčšinou som zavalená prácou – nesťažujem sa, svoju prácu milujem. Tvorím články pre rôzne portály, pripravujem sa do školy alebo sa venujem tvorbe novej kuchárskej knihy. Jednoducho – mám toho vždy nad hlavu a niektoré dni nie je šanca pohnúť sa z bytu. Preto sa moja výzva týkala chodenia von – každý deň počas celého týždňa spravím na čerstvom vzduchu aspoň 5 000 krokov.

Musím sa priznať, nečakala som, že by to bolo až také náročné. Kým som chodila na strednú školu, nerobilo mi žiadny problém urobiť na ceste do školy a zo školy aj 10 000 krokov. Ale to som samozrejme nemusela riešiť polovicu problémov, ktoré na mňa strihnu od samého rána ako vstanem. Nemala som prácu, škola nebola ani zďaleka tak náročná a môj diár neplnili stretnutia a povinnosti, ale pár ľahkých testov každý týždeň. Ešte šťastie, že som tvrdohlavá a keď niečo chcem, nemienim sa vzdať.

Do školy chodievam každé ráno autobusom a metrom a na tejto trase som urobila približne 800 krokov. Hneď v prvý deň som sa rozhodla autobus vynechať a prejsť sa na metro peši. Vedela som, že je to celkom slušná vzdialenosť, pretože počas leta v honbe za zhodením 15 kíl som chodila a behala túto vzdialenosť každý deň. Do školy sa mi našťastie podarilo prísť načas aj keď slušne udychčanej, ale s úsmevom na tvári.

Po škole som však prišla na to, že sa mi ešte stále plánovaný počet krokov nepodarilo urobiť. A tak som sa rozhodla autobus vynechať úplne. Chodila som nakupovať, vyzdvihávať zásielky na poštu či do obchodov peši. Bola to pre mňa zmena a často som nadávala na škaredé počasie, dážď či vietor. Ak sa mi v ten deň pri vybavovaní povinností nepodarilo splniť stanovený počet krokov, chodila som sa večer prejsť pomedzi domy v našej štvrti.

Každý deň som sa však cítila šťastnejšia a spokojnejšia, že som svoj denný plán splnila. Na konci týždňa som skutočne mala nachodený svoj cieľ, dokonca som zvládla viac ako som pôvodne plánovala. Na počítanie krokov som používala aplikáciu vo svojom telefóne – Zdravie.

A výsledok mojej výzvy? Som spokojnejšia, lepšie naladená, menej unavená a ľahšia o dve kilá. Navyše sa mi zdá, že mám lepšiu pleť. Začala som uvažovať, že svoje prechádzky na 5 000 krokov zaradím do svojho denného rozvrhu. Veď za to stoja!

Zdroj fotiek: Pixabay, Pinterest

3 thoughts on “5 000 kroková výzva

  1. Míša Šislerová

    Super výzva 🙂 Já teda taky všude chodím pěšky, pokud si to můžu dovolit 🙂 Příjde mi zbytečné jezdit třeba mhd 2 zastávky, když tu vzdálenost mám za 15 minut ujitou. Na tebe to má teda super účinky 🙂 A stíháš toho opravdu hodně, jsi šikovná 🙂 Krásné Vánoce!♥

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.