Akcia meble

Toto leto sme sa s Filipom rozhodli pustiť sa do prerábania nášho pražského domova, pretože po čase, ktorý v ňom trávime už potrebuje drobné vylepšenia ako je napríklad nové elektronické vybavenie, nové tapety a tiež nové svetlá, pretože naše staré už úplne zlyhávajú. Nebudem klamať, pražské ceny sú šalené a preto sme sa dnes v rámci letného výletu rozhodli zablúdiť do Českého Tešína. už dávno sme vedeli, že ceny sú aj v reťazcoch ako Merkury Market niekde inde a tak ma dnes neminulo ranné vstávanie a cesta vlakom, ktorý vyzeral, že ešte vozil vojakov na prvú svetovú vojnu (pri brzdení som brzdila spolu s ním, pretože zrovna vierohodne škripot bŕzd neznel!).

Ak vás zaujal nadpis môjho článku, verte, že aj nás. Nápis Meble, ktorý po poľsky znamená nábytok sme míňali s Filipom snáď každých 30 minút a vplyvom slnečného žiarenia, dehydratácie a nenormálneho tepla sme si postupne začali z názvu Meble uťahovať. Teraz, keď sedím vo svojej pracovni, mi ten nápis ešte stále vykúzli úsmev na perách, ale šialené záchvaty smiechu mám vyhradené len pre prechádzky s Filipom v kritickom počasí. 

Z Českého Tešína som dnes bola úprimne prekvapená. Vždy som toto mestečko vnímala len ako stanicu, cez ktorú prechádzame na ceste z Prahy na Slovensko a myslím, že reálne som toto mesto navštívila raz v živote a aj to bolo príliš dávno na to, aby som si mohla niečo pamätať. Ale z akcie, ktorá mala byť zameraná na zháňanie nových svietidiel do nášho bytu sa vykľul celkom príjemný výlet aj napriek tomu, že ma takmer upieklo slnko.

Pochodili sme toho veľa a viac sa už nedalo. Našou prvou zastávkou bol malý trh, na ktorom bolo všetko, čo sa dá od trhov v Českom Tešíne očakávať – balíky kroviek i kukuričných chrumiek, tony oblečenia bežného aj spoločenských šiat, ktoré sú snáď v týchto končinách všetky rovnaké a nikdy nevídu z módy (a samozrejme sa so železnou pravidelnosťou budú objavovať na spoločenských udalostiach) a tiež nemôžem vynechať ani tradičné zásoby poľkých papučiek, ktoré sú tak mäkké ako aj vyzerajú. Samozrejme som si nič nekúpila, pretože som predpokladala, že budem mať dostatok sily aj po nákupoch (viac som sa mýliť snáď nemohla!).

Prechádzka mestečkom bola pekná a Český Tešín patrí medzi mestá, ktoré si zapamätám, pretože je to to, čo si predstavím pod pojmom malebné. nemôžem samozrejme tvrdiť, že všetko bolo dokonalé, pretože vždy sa nájdu diery v chodníkoch i na cestách či nepokosená tráva, ale domy a námestie sa mi naozaj veľmi páčili.

No a potom nás už čakala samozrejme Akcia meble (akcia nábytok). A to bol pre mňa šok, na ktorý napíšem len jediné – ak vás čaká prerábanie bytu a chystáte sa montovať nové svetlá, klimatizáciu či maľovať, zamierte si to do Merkury Marketu v Českom Tešíne, kde je možné materiál zohnať za tretinu ak to porovnávam s cenami v Prahe (a už sa vôbec nečudujem, že parkovisko bolo plné áut so značkami z Ostravy, Olomoucu či Prahy). Radosť z nového osvetlenia mi nemohlo pokaziť ani hodinové meškanie vlaku (aj keď väčší šok ako meškanie ma čakal, keď vlak dorazil a ja som naozaj nevedela, či si z nás robia srandu alebo to myslia vážne).

10 thoughts on “Akcia meble

  1. KatkaInk Autor

   Áno, Ikea je miesto, kam si to väčšinou zamierim aj ja. 🙂 Ale tentokrát moje predstavy nespĺňali, tak sme museli zamieriť ďalej. 🙂

 1. excessivemind

  Přestože jsem Český Těšín ještě nepoznala, ani jsem si o něm nic velkého nemyslela, rozhodně z toho vyprávění musí být pěkné. I přes ty nedostatky.
  Jinak moc pěkné fotky a sluší vám to:)

 2. Boudicca

  Tak hlavně, že aspoň u vás výlet splnil účel. 🙂 O levných nákupech v Těšíně už jsem slyšela mnohé, jen skrze benzín a výpůjčku auta by se mi nákupy cenově nevyplatily. Nábytek je pro mě dost aktuální téma a potvrzuji, že se dá sehnat výrazně levněji než v IKEA i v Praze. Jen to chce více objíždět obchody, hledat cíleně slevy, případně i zboží z druhé ruky (často nepoužité). Moc si nedokážu představit, jak bychom nábytek bez dodávky vezli z větší vzdálenosti domů, protože i po městě se se sklopenými sedačkami a paletami v autě dost bojím. Hlavně, že aspoň u vás výlet splnil účel. 🙂

 3. Sova

  Tak je super, že jste byli mile překvapeni a ještě jste si užili výlet, na fotce vypadáte spokojeně :)), nehledě na to pekelné počasí, které teď panuje. 😀

 4. A

  Díky za tip na Mercury market 😀 Mnohdy něco sháním a nenacházím. Je dobře, že jste se pustili do předělávání bytu, po pár letech je to potřeba a člověk má pak větší chuť se domů vracet 🙂

  TheWayByA

 5. Elle about everything

  V Českém Těšíně jsem se narodila a moc se mi jako město líbí. Vždycky si tu ráda zajedu třeba jenom na zmrzlinu na náměstí. Merkury Market a Castorama jsou v okolí vyhlášené svými cenami. Kupovali jsme u nich celý obývák, koupelnu, všelijaké doplňky do domácnosti, zahradní nábytek a lehátka… Lidé z okolí jsou zvyklí jezdit do Polska téměř každý víkend na trhy (targowiska) nebo do Biedronky (něco jako Lidl) a slovo meble doma používáme častěji než slovo nábytek 😀 Už nám to přijde normální a ani se nad tím nikdo nepozastavuje 🙂
  Jsem moc ráda, že se ti v Těšíně, ať už v Polském nebo Českém líbilo 🙂

 6. Katie*

  V Českém Těšíně jsem nikdy nebyla, ale podle toho co píšeš a podle fotek si myslím, že tam je opravdu hezky.
  Nikdy jsem extra nenakupovala nábytek zatím ještě sama a většinou vždy pomáhala rodina. Nicméně nejsi jediná co píše-povídá takto o zahraničí a Těšíně, takže to asi opravdu stojí za to a je to výhodnější.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.