Ako sa stať Parížankou nech žijete kdekoľvek

Čítanie motivačnej literatúry už tak nejak neodmysliteľne patrí k začiatku nového roku. Dávam si predsavzatia, ktoré sa zo všetkých síl snažím dodržať a popri svojej snahe potrebujem aj podporu, ktorú okrem mňa hľadajú v knižkách milióny ľudí. Vždy ma fascinoval Paríž a preslávený štýl parížskych dám, ktoré sa prechádzajú ulicami mesta svetiel. Musím sa priznať, že keď sa mi dostala do rúk knižka Lekcie Madame Chic, bola som viac ako nadšená a veľmi rada sa k tomuto titulu znova vraciam. Považujem to za akýsi štýlový návod, vďaka ktorému som sa naučila mnoho zaujímavých tipov a rád. A tak, keď som pred Vianocami postrehla reklamu na novú knihu od štvorice parížskych dám, nemohla som sa dočkať, kedy sa mi knižka dostane do rúk. Ako sa stať Parížankou nech žijete kdekoľvek

Prvé, čo ma na knižke upútalo, boli fotografie. Veľké množstvo zaujímavých umeleckých fotografií a zároveň veľmi málo textu. Ostala som zaskočená, ale napriek tomu som sa tešila, čo nové sa opäť dozviem. Ale ostala som sklamaná. Kniha nie je napísaná pútavo a rozhodne neponúka žiadne overené tipy a triky ako vylepšiť svoj šatní, štýl či správanie.

Čo ma veľmi na knižke sklamalo bolo, že vykresľuje parížske ženy ako neurotičky, ktoré podvádzajú svojich mužov a aby im to „taktne“ naznačili nechávajú samé sebe poslať kvety – vraj milenec svedčí každej žene. Ani so štýlom to nebola žiadna sláva a so správaním už vôbec nie. Nahlas sa smiať, byť voči svojmu okoliu netaktná ba až krutá – to sa teraz nosí.

V knihe mi chýbal aj najmenší naznak vtipu. Kapitoly boli napísané veľmi chaoticky, v mnohých chýbal zmysel. Autorky priemernú ženu žijúcu v Paríži vykreslili ako ženu s obrovským egom, ktorú nezaujíma nič okrem vlastného blaha a pohodlia, je melancholická a celé hodiny len pozerá z okna. Pri podobne ladených kapitolách alebo kapitolách o tom, ako mám sama sebe kupovať darčeky a posielať kvety, aby si môj partner myslel, že ho podvádzam, som ostávala sedieť s ústami dokorán a v duchu som si hovorila, že toto autorky naozaj nemôžu myslieť vážne.

Ak by som sa mala priznať, z knihy sa mi nakoniec páčili len samotné fotografie a niekoľko naozaj dobrých pasáží s receptami a návodmi na starostlivosť o seba. Odlišovali sa od zvyšku knihy, dávali zmysel a ani zďaleka nevyzerali tak nafúkane ako celý zvyšok knihy, ktorá síce mala veľmi dobrú reklamnú kampaň, ale podľa môjho názoru jej obsah nestál za veľa.

Oveľa viac sa mi páčili knižky, ktoré vychádzali v sérii Lekcie Madame Chic a boli plné rád a skvelých nápadov, vďaka ktorým som mala pocit, že môj šatník aj domácnosť sa trochu viac podobajú na štýlový Paríž. Knižku Ako sa stať Parížankou nech žijete kdekoľvek som uložila bezpečne do knižnice a nemyslím, že po jej radách niekedy siahnem. Nemám chuť podvádzať, nemám chuť vystavovať svoje ego na obdiv a už vôbec nemám chuť si ničiť pleť fajčením. Jediná dobrá rada, ktorú si odnášam je, že na pleť patria kvalitné produkty – ale medzi nami dievčatami: to som už dávno vedela.

5 thoughts on “Ako sa stať Parížankou nech žijete kdekoľvek

  1. Sova

    Je vidět, že se jednoduše snažili vydat něco zajímavé, ale hold se jim to nepovedlo. 😀 Alespoň, že ty víš, co chceš a co od knih čekáš. To ráda čtu. Bývám vyloženě nešťastná z těch, kterým padne do ruky jediná kniha, kterou žerou jako modlu, aniž by použili vlastní mozek. 😀

    PS. Šťastný Nový rok plný chicu. :*

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.