Ako ušetriť na nákupoch

Jeden by povedal, že ma už začiatok nového semestru vôbec nedojme a neprekvapí. Začínam svoj piaty semester a teda tretí ročník. Uvedomujem si, že tento akademický rok bude o nervy a pravdepodobne sa zbláznim – a keď nie, budem musieť vzdať poklonu svojmu duševnému zdraviu, že je také odolné. Nechcem sa sťažovať a vytvárať paniku skôr ako zajtra pôjdem do školy. Isté však je, že pohodové vyvaľovanie sa na sedačke pri seriáloch skončilo rovnako ako teplé dni plné slnečných lúčov. Nastúpila jeseň, veterné a daždivé počasie a moja malá melónová kabelka uvoľnila miesto veľkým školským taškám, do ktorých zvládnem dať školské zošity, desiatu na celý deň a aj jeden alebo dva levy.

Pred dvoma týždňami som už dostala aj svoj rozvrh. Úprimne? Takmer ma trafil šľak. V škole budem bývať do večera a posledné slnečné lúče babieho leta si užijem za zatvorenými oknami posluchární. To by ma trápilo oveľa menej, keby som nemala v rozvrhu toľko zbytočných okien. A tak to opäť vyzerá tak, že opäť budem tráviť sychravé jesenné dni v obchodných centrách roztrúsených okolo školy.

Nie som závislá od nakupovania, ale keď vidím niečo pekné rada si spravím radosť. V prvom ročníku som to skutočne preháňala a môj bankový účet zaplakal. Teraz sa sa už naučila nakupovať rozumnejšie a preto moje občasné výlety na nákupy môj bankový účet už nebolia. Podstatné je využívať rôzne akcie a zľavy. Heslo: Využi, čo sa dá! 

Processed with VSCOcam with k2 preset

Zľavy a akcie 

Všetci poznáme jesenné, letné, zimné aj jarné výpredaje, počas ktorých sa dajú nakúpiť skutočne zaujímavé veci. Čižmičky, ktoré obdivujem pol roka zoženiem za zlomok ceny (vďaka za veľkosť nohy 36 – vo výpredajoch vždy ostane moja veľkosť – niekedy sa cítim ako v raji). Pred pár týždňami som na internetovom portáli jej.sk (jej.cz), ktorý ponúka krásne dámske kabelkyobjavila akciu 1+1 zadarmo a podarilo sa mi kúpiť naozaj krásne kabelkové kúsky za polovicu ich ceny.

Vernostné kluby

Viem, že veľmi veľa ľudí podráždene reaguje  na ponuky vernostných klubov. Naozaj nechápem prečo. Vernostné karty sú naozaj skvelé najmä v obchodoch, v ktorých nakupujem často. Navyše ma často neminie darček už priamo pri registrácii – naposledy som sa zaregistrovala do vernostného klubu L’occitane en Provance a z obchodu som odchádzala so sadou miniatúr ich najlepších produktov.

Bonusové karty

Hrnce, panvice, čistiace prostriedky ale aj napríklad úžasný a voňavý krém od Manufaktury. Nazbierané body počas akcií sa dajú využiť na zaujímavé veci. Neohŕňam nos nad bonúkanými bodmi, veď koniec-koncov ďalší krém od Manufaktury alebo sprchový gél od Yves Rocher sa hodí vždy. Je to odmena za moje pravidelné nákupy vecí, ktoré aj tak potrebujem.

Narodeninové zľavy

Moja naobľúbenejšia časť sú narodeninové darčeky. Na začiatku septembra som mala narodeniny a vďaka tomu som mohla čerpať zľavy vo všetkých obchodoch, v ktorých mám vernostné karty. 

Vernostné programy a bonusové karty sú spôsob ako ušetriť peniaze aj počas nákupov. Nie je to žiadna neskutočná suma, ale keď je možné ušetriť niečo do prasiatka, prečo to nevyužiť?

Zdroj obrázkov: Pinterest

6 názorov na “Ako ušetriť na nákupoch

 1. Romi Chiaro

  Já se dnes po dvou letech vracím do školy, tak jsem také zvědavá, jak to zvládne moje psychika a jaké obraty se vytvoří na kontě. Největší strach mám samozřejmě z toho, jak budu všechno stíhat… Každopádně jak píšeš, věrnostní kartičky a slevové akce dokážou chudým studentům zpříjemnit život 😀 :).

 2. Siren

  Mám moc rada nakupování a dřív jsem nakupovat hodně oblečení. To jsem nyní omezila protože to nemám moc kam dávat :D, jinak nakupuji už jen kamínky a občas knihy a jídlo samozřejmě. Vždy sleduji co ma být ve slevě 😀 jak důchodce. Ale musím říct, ze zvládam skvěle šetřit když něco chci

 3. Anička

  Já během školy nejvíce utratím za jídlo, sice si dělám obědy a kafe doma, ale někdy hold nestíhám a tak moje úsporu skončí v jídle, což mi teda upřímně vůbec nevadí :D! Já ještě nakupuji online přes plnapenezenka.cz, vždy se mi vrátí nějaký ten cashback.

  http://www.thewaybya.blogspot.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.