Ballerina

Napriek tomu, že ďaleko od rodičov vo veľkom meste a musím sa spoľahnúť na seba, nechce sa mi dospieť. Počas Veľkej noci som si pripomenula, aký perfektný servis je v mama-hoteli: chladnička bola plná a ja som nemusela ísť do obchodu, moje oblečenie bolo voňavé a čisté naskladané v skrini bez toho, aby to odo mňa chcelo nejakú námahu. Jenoducho krása! Mama-hotel je čarovné miesto, z ktorého sa len málokomu chce odísť, pretože oveľa lepšie je mať komfort bez práce. Oddýchla som si perfektne, ale dnes ma už čakala nepríjemná realita života dospelého – pranie, upratovanie a nákup potravín, aby som nezomrela od hladu.

Ale keď sa zbavím všetkých otravných dospelých povinností a konečne mám chvíľu pre seba, natiahnem si svoj chlpatý ružový župan, obujem zajačikové papuče, urobím si kakao (káva je príliš dospelá) a pustím si rozprávku! Som závislá na rozprávkach a odmietam sa svojej závislosti vzdať napriek tomu, že už mám povolené oficiálne piť alkohol vo všetkých krajinách sveta (o to teda absolútne nestojím).

Keď som bola malá, často som sa hrala na baletku. Moje pohybové nadanie je síce na bode mrazu, ale na to som našťastie prišla až neskôr ale zas skôr ako som nad kariérou tanečnice  mohla reálne uvažovať. Neznamená to ale, že keď natrafím na rozprávku s touto tematikou, nezamilujem sa do nej na prvý pohľad!

Zdroj: http://kinorama.sk/tip/balerina-ballerina/

Už pred pár mesiacmi som našla na internete trailer rozprávky Ballerina. To vám bola nádhera! Nevedela som sa dočkať chvíle, kedy celá rozprávka uzrie svetlo sveta a ja si ju budem môcť vychutnať. Najradšej by som utekala do kina hneď ako vyšla, ale vzhľadom na to, že som dospelá, nenašla som si čas. Nakoniec sa mi podarilo nájsť si ho počas viac ako hodinového meškania cestou domov Českými dráhami.

Zdroj: http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/WesternAnimation/Ballerina

Ballerina je príbeh o mladej sirote Félicie, ktorá ma jediný sen – tancovať v parížskej škole. Spolu so svojim najlepším priateľom Victorom (vynálezcom fantastických vecí) utečie zo sirotinca do Paríža, kde si začne plniť všetky svoje sny.

Zdroj: http://entertainment.ie/movie-review/Ballerina/387488.htm

Ballerina je krásna rozprávka o priateľstve, pomoci a splnených snoch. Hlavnú hrdinku som milovala od samého začiatku a jej najlepšieho priateľa Victora rovnako. S napätím som čakala ako sa dej rozprávky bude vyvíjať.

Rozprávka je krásne prepracovaná a rozhodne ulahodí aj tým, ktorí už majú rozprávkové časy za sebou. Odporúčam si príbeh pozrieť či už v kine alebo si spraviť vlastnú domácu pohodu aj s kakaom.

Zdroj: https://cambridge.lightcinemas.co.uk/ballerina

2 thoughts on “Ballerina

  1. ali

    Ja už mám o hodne viac no tiež som ešte nedospela. A z rozprávok snáď nevyrastiem nikdy pretože je to krásny svet do ktorého sa stále da uniknúť z reality. Už sa teším kedy si pozriem túto rozprávku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.