Bezlepkovo v bagetérii Boulevard

Praha je pre mňa bezlepkový raj. Kamkoľvek sa pohnem, mám možnosť dať si desiatu či ľahký obed aj napriek svojej diagnóze. Praha ponúka príležitosť ochutnať rôzne svetové kuchyne v bezlepkovej forme a to ma veľmi baví. Kým mi bola diagnostikovaná celiakia, zvykli sme si s otcom zájsť v našom meste na bagetu. Patrila k mojim obľúbeným ľahkým obedom. V Prahe sa mi veľmi páčila bagetéria Boulevard – žlté obchodíky s lákavou ponukou teplých aj studených bagiet. Vždy mi bolo ľúto, že si tu nemôžem dopriať voňavú bagetu – až dodnes.

Bagetéria Boulevard spustila testovanie bezlepkového pečiva na svojich vybraných pobočkách po Prahe. Spolu s Filipom sme sa dnes vybrali do pobočky na Vodičkovej ulici a plní očakávania sme si objednali bagety zo sekcie zapečených – ja Parížsku bagetu (šunka, brie, slanina, pečená paradajka, dresing) a Filip Bruselskú (kurací steak, syr s modrou plesňou, grilovaná cibuľka, dresing, BBQ omáčka).

Parížska bageta (Zdroj: https://www.bb.cz/)

Na vybavenie objednávky sme čakali približne päť minút, z čoho som bola príjemne prekvapená. Bagety sme dostali teplé a voňavé a ja som sa nemohla dočkať na prvý hryz. Moja prvá návšteva ma nesklamala – pečivo bolo chrumkavé a čerstvé, rovnako ako suroviny. Obe bagety boli chuťovo veľmi dobré a naše chuťové poháriky si ich skutočne užili.

Bruselská bageta (Zdroj: https://www.bb.cz/)

Musím sa priznať, že som mala isté obavy z bezlepkovej bagety, pretože zatiaľ všetky moje strety s týmto druhom bezlepkového pečiva dopadli zle. Ja osobne som mala zatiaľ tú česť s bagetami, ktoré neviem pomenovať inak ako sladké. Navyše bolo pečivo veľmi suché, drobilo sa a celkovo bolo nechutné. Pečivo v bagetérii Boulevard som nevedela rozoznať od bežnej bagety, ktorú som si kedysi kupovala. Výborná, čerstvá, chrumkavá a hlavne ani stopa po sladkej chuti. Stelesňovala pre mňa všetko, čo si predstavujem pod pojmom bezlepková bageta.

Rovnako, ako v každej prevádzke, aj tu si musíte za bezlepkové pečivo priplatiť. Príplatok za bezlepkové pečivo je 15 Kč, čo považujem za primeranú cenu – zvlášť ak je pečivo také vydarené ako dnes. Každý celiatik sa oprávnene obáva kontaminácie lepkom. Mne dnes po konzumácii nebolo nič, ale viem, že otázka môjho zdravotného stavu nie je relevantná, keďže nie vždy musí dôjsť k reakcii. Aby som vás upokojila – počas celého procesu výroby som mala naše bagety na očiach a neprišli do kontaktu s ničím, čo by spôsobilo ich kontamináciu.

Zároveň sa musím ospravedlniť, že nemám žiadne svoje fotky z dnešnej ochutnávky. Obaja sme spratali všetko, čo sme dostali a po našich bezlepkových bagetách zostalo len pokrčené papierové vrecko.

6 názorov na “Bezlepkovo v bagetérii Boulevard

 1. Pavla Kopuletá

  Do bageterie také ráda chodím, když jsem v nákupním středisku. Nejraději si dávám sýrovou, nevím přesně její název… ani jsem nevěděla, že nabízí i bezlepkové pečivo. Vůbec by mi nevadilo si připlatit. nejsem teda bezlepkář, ale stravu si hlídám a tak když to jde, raději do jídla přidám bezlepkovou mouku než tu klasickou. A pečivo jedině celozrnné 🙂

 2. Joina

  Ikdyž jsem Prahu už navštívila milionkrát o takovém místě jsem ještě neslyšela. ale zní to tam hodně zajímavě a dosti chutně 🙂
  Ani nejvím jestli jsem jedla už někdy bezlepkové pečivo, ale mile ráda ochutnám 🙂

 3. Marie

  Do Bageterie jsem dříve občas zašla, kromě jejich ledového čaje a hranolek mi zachutnala i bageta s rybími prsty? Nebo s něčím podobným, už si to nepamatuji a dokonce ji už asi ani nemají v nabídce. 😀 Mám pocit, že jsem ochutnala tu Bruselskou. 🙂 Je super, že je mají i v bezlepkové variantě, až budu někde poblíž, tak si jednu bagetku po dlouhé době opět dám. ^.^ Jinak jsem bezlepkové pečivo asi nikdy nejedla, takže mě velice zajímá, jak to chutná. 🙂 Ale vypadá to skvěle. 🙂

  1. KatkaInk Autor

   Našťastie chutí bezlepkové pečivo takmer rovnako ako bežné. Ale je pravda, že ja už po rokoch diéty nepoznám rozdiel. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.