Čistenie pleti počas leta

Starostlivosť o pleť vie byť poriadne náročná – odrazí sa na nej zlé stravovanie, nedostatok minerálov, zdravotné problémy aj horúce počasie, počas ktorého sa nadmerne potím. Odkedy si pamätám, mám problematickú mastnú pleť so sklonmi k nedokonalostiam. Minulý rok som si už nevedela poradiť a zašla som k naozaj dobrej lekárke v Prahe, aby ma môjho problému zbavila. Navštevovala som kožnú lekárku aj doma na Slovensku, ale silné lieky, ktoré mi dávala na akné mi pleť vždy iba spálili, celá som očervenela a svrbela ma celá pleť. V Prahe mi odporúčili krém Skinoren, po ktorom som sa vyhádzala snáď najhoršie, ako si pamätám. Rada znela vydržať, kým sa celá pleť vyčistí. Skutočne sa aj vyčistila a dnes ma už netrápia hlboké a boľavé zápaly. Ale o tom nabudúce. Hlavná rada znela – účinné čistenie pokožky.

Vždy keď sa mi na tvári objavili vyrážky, začala som si pleť drhnúť najrôznejšími prípravkami z drogérie a neskôr aj z lekárne, najlepšie šesťkrát do dňa. Dnes už viem, že to bola chyba, pretože som svoju citlivú pokožku ešte viac podráždila. U lekárky som zistila, že komerčné produkty na čistenie pleti nie sú také účinné ako sa mi všadeprítomná reklama snažila povedať a navyše môžu pleť veľmi podráždiť. Začala som používať čistiacu penu Liposkin.

Pena Liposkin pochádza z ekologického hospodárstva a veľmi mi pomohla s liečbou akné. Pleť nedráždi, nespôsobuje svrbenie a je naozaj veľmi šetrná. Je pravda, že jej cena je vyššia – pohybuje sa okolo 7 eur za balenie, ale mne moje prvé balenie vydržalo probližne osem mesiacov. Obsah balenia je 150 ml a na aplikáciu stačí naozaj veľmi malé množstvo (veľkosti približne lieskového orecha).

Vyhovuje mi aplikácia peny pomocou pumpy, ktorá zabezpečuje, že vždy použijem len malé množstvo. Pužívam ju najmä ráno pre očistenie od kožného mazu, ktorý sa na pleti zachytí počas noci. Podráždenú pleť krásne upokojí. Parfumácia peny je veľmi jemná, takmer ju necítiť.

Z komerčne dostupných výrobkov používam penu od Alverde, ktorú som kúpila v dm drogérii. Kúpila som si ju ako náhradu za penu Liposkin.

Obsah balenia peny je rovnako 150 ml, ale je o poznanie lacnejšia. Aplikácia je rovnako opatrená pumpičkou a opäť jej stačí používať veľmi malé množstvo..Má výraznú parfumáciu jabĺk a limetky a sľubuje hydratáciu, tonizáciu a odstránenie make-upu. Penu som si obľúbila najmä pre jej sviežu vôňu a naozaj dobrú odličovaciu schopnosť, ale podľa môjho názoru nie je taká dobrá ako pena Liposkin. Pri dlhšom používaní moju pleť vysušovala a preto som si ju nechala len ako odličovač. Produkt je vhodný aj pre vegánov.

Starým známým pravidlom je, že peelingom si môžete viac ublížiť ako pomôcť ak sa používa v nevhodnom množstvé, príliš často alebo má nevhodnú veľkosť peelingových čiastočiek. Ja som si obľúbila dva peeling – jeden od Manufaktury, ktorý má veľmi jemné zrniečka a používam ho každý večer, a druhý od Yves Rocher s väčšími peelingovými časticami, ktorý používam raz týždenne.

Peeling od Manufaktury je produkom z rady Sensitive Face Care, ktorá je vhodná pre starostlivosť o citlivú pokožku. Rada neobsahuje ropné produkty a aj jej parfumácia je veľmi jemná, zato príjemná. Peeling používam každý večer, pretože je veľmi jemný a pleť nepoškodzuje. Pomáha mi veľmi účinne zbaviť sa tzv. krupice alebo inak potničiek, ktoré sa mi vyhadzujú v horúcom počasí. Objem balenia je 160 ml.

Peeling od Yves Rocher má oveľa väčšie peelingové zrniečka a preto je vhodný na hĺbkové vyčistenie pleti raz týždenne. Má krásnu parfumáciu a krémovú konzistenciu. Veľmi dobre sa nanáša a je celkom tuhý. Dá sa pomocou neho zbaviť väčších vyrážok. Peeling pleť nedráždi ani nevysušuje, ale krásne čistí. Je primárne určený pre mastnú pleť. Obsah balenia je 75 ml, ale pri používaní raz do týždňa je obsah balenia viac ako postačujúci.

Všetky spomenuté produkty si našli miesto na mojej kozmetickej poličke. Sú vhodné najmä pre mastnú pleť so sklonom k nedokonalostiam, začervenaniu a akné.

3 názory na “Čistenie pleti počas leta

  1. Pavla Kopuletá

    Pěna od Alverde mi vůbec nevyhovovala. nebo spíš to balení. Rozbilo se po pár použitích a když jsem si koupila balení znovu, také se pokazilo. Od té body jsem ho už raději nekoupila 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.