Čo s podráždenou pleťou?

Pred dvoma týždňami som veľmi chcela skúsiť nový peeling od značky Balea. Celá natešená som si ho doniesla domov a po troch dňoch som pri pohľade do zrkadla nemohla uveriť svojim očiam. Tvár som mala celú červenú a zapálenú, svrbenie bolo na nevydržanie. Nestrácala som čas a rovno som šla k svojej dermatologičke. Verdikt bol jasný – alergická reakcia, ktorá sa skombinovala s mojou precitlivenosťou na slnko.

Už ako malá som mala citlivú pleť. Stačilo pár minút na priamom slnku a mohla som pozorovať ako sa okamžite na mojej pokožke objavujú červené vyrážky. Niekedy sa cítim ako upír a opaľovanie v lete na kúpalisku je niečo, čo nikdy nezažijem. Len tak medzi nami, nechýba mi to, pretože som nikdy v lete na kúpalisku nebola a návštevy tohto zariadenia sa v mojom prípade dajú spočítať na prstoch jednej ruky (vždy sa to týkalo školských výletov, od ktorých som bola neskôr oslobodená).

Veľká vďaka za dermatologičky. Ani si neviem predstaviť ako by vyzerala moja tvár, keby som sa ju pokúšala vyliečiť sama – som si istá, že lepšie by to nebolo. Na jej doporúčenie som prvýkrát vyskúšala pleťovú kozmetiku od francúzskej značky L’occitane. So značkou L’occitane som mala dobré skúsenosti už v minulosti – zamilovala som si ich mandľové mlieko a kozmetiku s obsahom bambuckého masla.

Zdroj: L’occitane

Z pleťovej kozmetiky som na svoju podráždenú pleť dostala Skrášľujúcu čistiacu penu Pivonka a Zmatňujúci Fluid Pivonka. Oba produkty majú krásne prepracované obaly. Rada je primárne určená pre mastnú pleť a pomáha zbaviť sa vyrážok a nedokonalostí. Mala som isté obavy, či si týmto druhom kozmetiky viac neublížim ako pomôžem, ale moja boľavá a spálená tvár ma presvedčila, že horšie to už asi ani byť nemôže.

Zdroj: L’occitane

Skrášľujúca čistiaca pena Pivonka je balená v 150 ml balení opatrenom pumpičkou. Vďaka tomu je jej aplikácia skutočne jednoduchá. Vonia veľmi sviežo, ale výraznú kvetinovú vôňu nečakajte. Penu sa odporúča používať ráno a večer. Je veľmi príjemná a naozaj výborne čistí pleť.

Zdroj: L’occitane

Na začiatku som mala obavy či mi čistiaca pena bude stačiť. Pri mojich problémoch s pokožkou som vždy zaradila do svojho večerného rituálu peeling, aby som sa čo najrýchlejšie zbavila chorej pokožky. Tentokrát som sa rozhodla nepodvádzať a vystačiť si len s penou. Bola som naozaj prekvapená, keď za dva dni začala moja pleť blednúť a upokojovať sa. Nedokonalosti sa začali strácať a teraz po dvoch týždňoch mi po zapálenej a poriadne boľavej pokožke ostalo už len pár fľakov na lícach, ktoré sa našťastie tiež pomaly strácajú. A nemusela som ani chorú kožu nasilu odstraňovať peelingom.

Na Zmatňujúci Fluid Pivonka som sa naozaj tešila. Krásne ružové balenie opatrené pumpičkou mi dá vždy len toľko krému, koľko potrebujem a zabraňuje tým plytvaniu. Obsah balenie je 50 ml.  Vonia príjemné, približne rovnako ako vyššie spomínaná pená, ale podľa môjho názoru, je o trošku viac koncentrovanejšia. Bola som príjemne prekvapená tým, ako rýchlo sa vstrebáva do pleti. Pleť zanecháva krásne hebkú a už naprvý dotyk je cítiť, že pleť je hydratovaná. Za najväčšie plus považujem, že Fluid úžasne zmatňuje. Zanecháva pleť v takom stave ako po nanesení dobrého zmatňujúceho make-upu.

Zdroj: L’occitane

Vďaka jeho skvelej hydratácii sa mi podarilo zbaviť pnutia, ktoré som cítila na pleti po spálení slnkom. Podľa môjho názoru je kombinácia čistiacej peny a zmatňujúceho fluidu ideálna na problematickú pleť. Pomáha pleť upokojiť, hydratovať a zbaviť sa nedokonalostí.

Skrášľujúca rada Pivonka od L’occitane určite ostane na mojej poličke v kúpeľni. Jej jediným mínusom je vyššia cena v porovnaní s ostatnými pleťovými produktami, ktoré sú bežne dostupné v drogériach. Na druhej strane, mne väčšina produktov bežne dostupných v obchodoch nevyhovuje a toto nie je prvýkrát, čo som si kvôli svojím experimentom spálila tvár. Podľa môjho názoru cena produktov nie je až taká tragická, pokiaľ nezvyknete meniť pleťový krém a čistiace prípravky každý mesiac.

Zdroj obrázkov: Pinterest

2 názory na “Čo s podráždenou pleťou?

  1. Anička

    Tuto kosmetiku znám a konkrétně z této řady jsem měla pivoňky voňavku – krásná jarní vůně 🙂 Ty obaly jsou vskutku nádherné a pevně držím palce, ať už si tvář nespálíš 🙂

    thewaybya.blogspot.cz

  2. Lola-J

    Ajajaj, tak to se mi ještě nikdy nestalo. Taková reakce musela být nepříjemná. Ale jsem ráda, že to dermatoložka dokázala dát zase dopořádku, super tipy! Vypadá to dost šetrně… 🙂
    Btw. koukám na redisgn blogu, moc pěkné! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.