Ja a ja

Ani neviem, kedy to celé tak ubehlo. Mám pocit, že len pred pár dňami som sedela za stolom a chystala si zošity na nový semester. Odrazu sú zošity plné poznámok a kresieb z prednášok a mňa opäť chytá panika zo skúšok. Chodím behať, jem zdravo, robím veci, ktoré ma robia šťastnou a napriek tomu sa neviem zbaviť stresu. Som všetkým, čím som vždy chcela byť. Mám postavu po akej som túžila, mám plný šatník perfektných vecí a žijem v meste, ktoré som si pred mnohými rokmi vysnívala. Vediem život aký som vždy chcela.

A aj tak akosi nie som vo svojej koži. Niekedy keď sedím vo svojej starej izbe v Radoli vidím seba pred pár rokmi. Vidím dievča s príliš krátkymi neposlušnými vlasmi, ktoré nosilo tričká s Mickey Mousom. Vidím zošity z fyziky ako lietajú po izbe vždy, keď som nevedela niečo vypočítať Vidím sa tancovať bláznivé tance na ešte bláznivejšiu hudbu.

Vždy keď sa prehrabávam v zásuvkách starej izby, vidím seba, len mladšiu. Nachádzam staré zápisníky, básničky, obrázky. Je to ako cestovať v čase späť. Už ani neviem aké to bolo žiť perfektne bezstarostný život a nerobiť každý deň dôležité rozhodnutia. Už ani neviem aké to bolo stráviť celý víkend v posteli s knihou, bez povinností, bez zhonu. Bežať s každou maličkosťou za mamou a schovať sa pred problémami pod perinu. Prácu uzavrieť vypnutím tabletu.

Vždy keď sa z domu vraciam do Prahy mám pocit, že sa prepínam medzi dievčaťom v tričku s kreslenými postavičkami a dospelou ženou. Mám všetko, čo so vždy chcela a napriek tomu, že ešte nemám ani 22 som si splnila všetky tajné sny. Dostala som sa na Antropológiu, po ktorej som túžila, som v Prahe, o ktorej som snívala už od mala. Mám všetko, čo som chcela. Neľutujem, že už nie som dievča v teniskách a tričkách zo svojej starej skrine.

Mám svoje nové ja rada a keď vidím svoje staré ja skleslo sedieť na posteli doma rada by som si povedala, že to zvládnem. Som šťastná, že som sa nevzdala, som šťastná, že som mala za sebou správnych ľudí. A som rada za každého idiota, ktorý mi prišiel do cesty, pretože práve na nich sa mi podarilo vybudovať trpezlivosť, neústupnosť a sebadôveru. Niekedy by som rada svoje mladšie ja vzala za ruku a povedala mu, že všetko o čom sníva sa stane – a možno skôr ako sama predpokladá.

2 názory na “Ja a ja

  1. Sova

    To je přístup. ♥
    Celý život se za něčím ženeme, něco si vysníme, jakmile si to splníme – zjistíme, že tam stále něco chybí a začneme přemýšlet o „novém“, co vlastně v životě chceme… Gratuluji ti ke splněným snům a držím palce, aby ses cítila dobře a úplná, pokud ne a přála by sis něco změnit – přeju, abys našla změnu dobrou a byla spokojená. 🙂
    Držím palce na zkoušky! Hlavně co nejmíň nervů, sama jsem teď jeden uzlíček…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.