Ja a moje zuby

Ja a moje trvalé zuby tvoríme pár už celkom dlho a je na mieste povedať, že sme nerozlučná dvojica. Ja sa o ne starám a zuby sú tam, kde majú byť. rastú v troch radoch, za čo som si vyslúžila množstvo prezývok. Nevadí. Už dávno ma unavilo vysvetľovať ľuďom, že môj problém nevyrieši strojček, pretože mám poprepletané korienky a tri dni v umelom spánku kvôli žiarivému úsmevu hviezdičky z TV stráviť neplánujem. Škoda reči. Užila som si posmievanie a trápilo ma to, kým sa zo mňa nestal odolný krokodíl a neuvedomila som si, že väčšina ľudí žiarli na iné veci a preto vyťahujú moju „nedokonalosť“.

alligator-161909

Vyrástla som z toho. Teda nie zo zubov, tie mi ostanú už celý život. Vyrástla som z toho plakania nad sebou. Prestala som sa sťažovať na to, že mám dioptrie 5,4 a bez okuliarov vidím len obrysy predmetov. Prestala som riešiť, že moje nohy nemajú dĺžku supermodelky a už dávno neriešim svoje sexy zúbky, ktoré sa stali mojím poznávacím znamením. A nie je to tým, že by som zatrpkla na svoj vzhľad alebo sa prestala o seba starať. Len sa už na to pozerám inak.

Každý deň cestou do školy prejdem okolo kliník, ktoré lemujú cestu do Albertova. Urologická klinika, detské oddelenie fakultnej nemocnice,… A vidím všeličo. Mamy tlačiace svoje deti na invalidných vozíkoch, slepcov s paličkami, ľudí s fialovými opuchnutými nohami, na ktorých ledva stoja. Je vám nepríjemné to čítať? Nuž, vitajte v reálnom svete, trochu odlišnom než svet na stránkach módnych časopisov. Perfektné modelky na mňa čumia z každej strany až kým nemám z tých upravených fotiek a z komentárov ľudí okolo pocit menejcennosti. Vitaj, drahý Photoshop. Ešte šťastie, že ťa máme.

Dnes sa na to pozerám inak. No a čo, že moje oči vidia zle, keď stačia okuliare alebo šošovky a ja vidím všetky krásy sveta. Vidím svoju rodinu, vidím Filipa a vidím Prahu. Každý deň. Nevadí, že moje nohy nemajú dĺžku ako u supermodelky. Donesú ma kam potrebujem. A moje zuby? Sú perfektné, sú originálne a sú funkčné. Každý deň sa vďaka nim najem. Tak prečo mám riskovať svoj život? Aby okolie bolo spokojné, že môj chrup zapadá do presnej škály? Nie, ďakujem.

crocodile-174350

Tri rady zubou sú na spracovanie potravy lepšie ako jeden. Možno som ďalší skok v evolúcii! Mám plné zuby poučovania toho aká by som mala byť. Ľudí, ktorí sú ako majú byť máme na mraky. Svet potrebuje originál. Taký aký je!

2 thoughts on “Ja a moje zuby

    1. KatkaInk Autor

      Ďakujem. Niekedy mám pocit, že časť ľudí by nás ostatných veľmi rada niekam zaškatuľkovala a to nemám rada. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.