Jarná inšpirácia

Dnes ráno som sa zobudila s naozaj skvelou náladou, čo bolo celkom prekvapivé, pretože ma z príjemného spánku zobudil budík. Po niekoľkých týždňoch bez vstávania s budíkom to bol celkom nezvyk. Ale po dlhom čase som sa mohla tešiť na svoj deň – nemusela som sa stresovať nad dlhým učením, ktoré ma čaká a nemusela som sa stresovať nad žiadnymi termínmi. Len tak som vstala, šla si nakúpiť a potom som sa s odhodlaním vrhla na písanie svojej bakalárky. S radosťou oznamujem, že som ju dopísala! Celé moje trojmesačné mučenie je ukončené a s úpravami práce sa už nejako vyrovnám.

Počas skúškového je pre mňa ťažké udržať sa v pohode telesne aj duševne. Stáva sa mi, že priberiem, že prídem o polovicu vlasov, že mám príšerne obhryzené nechty. Akosi zle spím a som viac podráždená. A preto sa vždy teším na to obdobie, počas ktorého si oddýchnem. Začiatok semestra je na oddych vždy fajn – prednášky sa ešte len rozbiehajú a mne začína vyučovanie až v stredu a končí vo štvrtok.

Dnes pri prechádzkach ma však zaujala iná vec. Napriek mrazu, ktorý vonku vládol som sa cítila akosi jarne. Už dlhý čas mi chýbajú kvetiny a každodenné slnko – ja viem, že až bude konečne jar a prehupne sa leto, bude s láskou spomínať na chladné rána, keď som sa nepotila, ale teraz mi to chýba. Tieto úvahy ma celkom donútili ponoriť sa do vlastného šatníka a hľadať jarné veci. A ostala som prekvapená, pretože mám len pár vecí.

Počas minulého roka som rýchlo pribrala a rýchlo schudla. Keď som pribrala, väčšina mojich vecí putovala do koša. Leto som zasvätila cvičeniu a zdravému stravovaniu, ale nové oblečenie som si kúpila až na jeseň. Zatiaľ je to v poriadku – mám plný šatník teplých svetríkov a bavlnených tričiek s dlhým rukávom. Ale žiadne letné topy ani nohavice. Veľmi dúfam, že doma ešte nájdem niečo, čo prežilo moje šatníkové čistky.

Veľmi sa teším na pohodlné tenisky, voľné nohavice a tričká s krátkym rukávom. A pocit byť opäť pripravená ísť von za 5 minút. Chýba mi ten čas, kedy je vonku dlho svetlo a ja môžem chodiť na dlhé prechádzky a zabehať si. Toto všetko mi veľmi chýba!

Zdroj fotiek: Pinterest

3 thoughts on “Jarná inšpirácia

  1. Míša Šislerová

    Taky se už těším na jaro. Teď mi tady krásně svítí sluníčko, ale venku je pořád trochu chladno. Joo tenisky, tak po těch se mi už moc stýská 😀 A věc, kterou na zimě ráda opravdu nemám, tak je to právě to, že je brzo tma, Já jsem třeba pak mnohem více lenivější 😀 🙂

    WantBeFitM

  2. Anička

    Ten pátý outfit vypadá skvěle! 🙂 Hned bych si ho vzala. Gratuluji k bakalářce, znám ten pocit oddechu, kdy konečně dopíšeš byť jen dlouhou seminárku 🙂

    TheWayByA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.