Jesenná inšpirácia

Nechcem vyvolávať paniku, ale vonku už začínam cítiť jeseň. Okolo riek začínajú kvitnúť dreviny, ktorých kvety si spájam so začiatkom školského roka. Rána sú chladné a večer sa neodvážim vyraziť si von bez kardigánu. V skorých ranných hodinách vidím vonku okolo domu jemnú hmlu. A pravdaže v obchodoch sa objavili nápisy Back to school. Nápisy o škole sa mi spájajú najmä s tým, ako sme s mamou na začiatku každého roka zháňali zošity, výkresy na výtvarnú a náplne do pier. Skúšali sme či som nevyrástla z džínov alebo jesenných búnd a hlasno sme sa sťažovali, ako počas školského roka neuvidíme ani jednu epizódu z našich obľúbených detektívok.

Teraz som v tom mamu nechala samú. Môj semester začína až v októbri a našťastie na vysokej škole vyučovanie nezačína o ôsmej. Väčšinou sa nestresujem ranným vstávaním, ale naopak sa stresujem tým, že keď pôjdem zo školy, bude už tma. A pravdepodobne bude pršať.

Jeseň je moje najobľúbenejšie ročné obdobie a nie je to len tým, že mám narodeniny a môžem sa tešiť na famóznu narodeninovú tortu. Už od mala zle znášam teplo – vždy sa mi začne krútiť hlava a cítim sa slabá. Nedokážem si vychutnať letné horúčavy a už vôbec nie letné slnko. Vďaka svetlej pokožke sa nikdy neopálim, ale zato sa časť môjho tela spáli na červeno ako moriak počas Vďakyvzdania a na tej nespálenej časti mi naskáču pehy – nemyslite si, milujem svoje pehy, ale vie to byť pekne otravné, keď každý chodí ako čokoládka a ja som ako chodiaca reklama na tyčinku Dots.

Preferujem prvú polovicu jesene – keď je ešte pekne, ale nie je príliš horúco. Je dostatočne príjemne na to, aby som si do mesta mohla vyraziť bez bundy a nezamrzla. Čas, kedy nastupujem do školy je už väčšinou chladný a daždivý. Rada by som počas tejto jesene zohnala pekne padnúce gumáky najlepšie v nejakej výraznej farbe. Ale veľmi často mám smolu – mám nohu veľkosti 35 a sedia mi akurát tie s Disney princeznami. Nechápte ma zle, ja mám rozprávky rada, ale myslím, že na to mať Popolušku na topánkach som už trochu stará. Zvlášť keď má rovnaké topánky aj moja trojročná suseda…

Posledný rok som zamilovaná do pletených svetrov a šálov. Čím väčšie, tým lepšie. Moja závisloť musí byť naozaj očividná, keď po rokoch aj moja mamina chytila do rúk ihlice a uštrikovala mi pár naozaj krásnych kúskov (fotky určite dodám). Podľa môjho názoru je pletenina nesmrteľná a rada ju nosím na jeseň aj v zime – v posluchárňach vie byť naozaj riadna zima a zohrievať sa len čajom a kávou naozaj nestačí.

 Minulý rok na začiatku semestra som to s počasím skutočne vyhrala. Hneď druhý deň semestra som zmokla ako myš a na prednáške z Biochémie som ochorela tak, že som týždeň nevyliezla z postele. Moja rada – trenčkoty vyzerajú úžasne elegantne a ku školskému looku sú super, ale na nepremokavú bundu rozhodne nemajú. Tá je schopná ochrániť pred najhorším dažďom aj nárazmi vetra. (P.S. počas dnešných nákupov som splašila jednu krásnu čiernu s atypickým zapínaním).

Šály všetkých možných vzorov a farieb sú pre mňa kúskom jednoznačne spätým s jeseňou. Nikto netúži po boľavom hrdle a horúčke. Šál nosím rada so sebou – ak je v posluchárni zima prehodím si ho cez plecia a hneď menej hromžím na ochladenie. Na výber je naozaj veľa druhov – pletené, bavlené, ale ja najviac zbožňujem kašmírové.

Pevne verím, že leto už povedalo posledné slovo. Horúčavy nie sú nič pre mňa a sedieť celý deň pred pusteným ventilátorom nepatrí medzi aktivity, ktorým by som chcela venovať väčšinu svojho voľného času.

Zdroj fotiek: Pinterest

6 názorov na “Jesenná inšpirácia

 1. Alžbetka

  Šál a gumáky potrebujem túto jeseň už konečne i ja! Každý rok sa chystám na nákupy, no nakoniec si vždy odnesiem niečo iné, len tie gumáky nie. 🙂 Ja mám inak leto celkom rada, ale jeseň taktiež a už sa nemôžem dočkať! Keď si predstavím tie príjemné večery doma s čajom a knihou, dážď, farebné lístie – moje srdce doslova spieva radosťou! 😀 V neposlednom rade pre mňa jeseň znamená aj pomaly blížiace sa Vianoce… a tie ja milujem.

 2. Anna Venkrbcová

  Gumáky mám, takové ty kotníčkové, co vypadají jak jezdecká bota a jsou super! Též se mi líbí ty od Hunter značky, jak jsou na fotce červené myslím. Na šálu a plátěnku nedám dopustit. Pláštěnky mám hned 3, ke všemu vypadají dost stylově! 🙂 Též mi u normálních bot pomohla impregnace proti vodě, takže mi nepromokly, super vychytávka!

  http://thewaybya.blogspot.cz/

 3. Linda

  Mas pravdu. Uz je to hodně cítit a vidět, ze uz se podzim pomalu, ale jistě blíží. Zrovna dneska jsem v parku koukala na spadané listí a říkala si, ze uz se to blíží. Ale ještě užívám zbytek léta dokud to jde 🙂 jinak inspirace moc pěkná 🙂

 4. Michelle

  Taky miluju podzim a už ho cítím ve vzduchu, což mě těší. Proti létu nic nemám, ale už chci podzim :D. A to oblečení na těch obrázcích všechno vypadá skvěle! 🙂 potřebuju si nutně pořídit nějaké nové podzimní oblečení 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.