Kokosové guličky

Pre mňa je nedeľa  dňom ideálnym na koláč – počas týždňa nikdy nemám takú chuť maškrtiť ako v nedeľu. Možno je to tým, že väčšinou nič nerobím a preto ma to neustále ťahá k dobrotám. Nebaví ma donekonečna si vyčítať koľko som zjedla a už vôbec ma nebaví počítať kalórie. Dnes som stvorila kakaovo-kokosové guličky. A boli skvelé aj bez počítania.

img_20160918_182233

Čo budeme potrebovať?

 • bezlepkové piškóty (ak nie ste celiatik v pohode môžete použiť bežné)
 • 150 g masla (alebo kokosového oleja ak ho máte po ruke)
 • kakao
 • ananás v konzerve
 • kvapku cherry
 • strúhaný kokos

Ako na to? 

Bezlepkové piškóty pomelieme a zmiešame s kakaom, maslom (alebo kokosovým olejom) a pridáme kvapku cherry (môžete aj rum, ale jediný alkohol, ktorý sa v mojej kuchyni nachádza je cherry). Ananás scedíme a šťavu z neho pomaly pridávame do vzniknutej hmoty až kým nie je taká akurát na modelovanie. Potom formujeme guličky a do každej dáme ananás. Obalíme v kokose a nie až tak hriešna maškrta je na svete.

img_20160918_182155

Kokosové guličky nám mamina zvykla robievať počas Vianoc a vždy patrili medzi prvé koláčiky, ktoré boli veľmi skoro nezvestné.

26 thoughts on “Kokosové guličky

 1. ali

  Jeminku ale si mi nahnala chúťky až sa mi slinky vytvorili. Kokos milujeeem. Už keď skončím tú protikvasinkovu diétu a viem čo si napeciem ako prvé. Žiaden cukor super pre môjho syna. Vďaka za tip.

  1. KatkaInk Autor

   Aj my sme ich robievali na Vianoce, dokonca ešte aj robíme 🙂 Je to nesmrteľná klasika 🙂

 2. Ema

  Paráda. S krstnou sme minule experimentovali s havlovskými hnetínkami. Vyzerali úžasne, ale bohužiaľ, jesť sa to nedalo. Nakoniec sme ich spučili, pridali rum pre arómu a vymodelovali guľky, namočili do čokolády a obsypali kokosom. Nádhera, mám rada kokosové guľky 😀 Hoci tento tvoj postup je ďaleko jednoduchší.

  1. KatkaInk Autor

   To je škoda, že sa vám nepodarili, ale aspoň ste pre ne našli využitie. Ja som vždy musela nájsť nejakého nevinného nič netušiaceho stravníka 🙂

 3. Marie

  Čekala jsem, že to budou prostě klasické kuličky, ale s ananasem uvnitř musí být opravdu vynikající! 🙂 Určitě je vyzkouším na Vánoce. :))

 4. Alžbetka

  Ja mám kokosové guľky strašne rada… a priznám sa, že by som aj za tanier zjedla sama na posedenie pri nejakom dobrom filme. 🙂 A zbožňujem ich tak, že by som asi ani tie výčitky nemala. Robím ich kus iným spôsobom, ale v podstate ostávajú rovnaké. Cherry však nahrádzam rumom. 🙂

  1. KatkaInk Autor

   Tiež som miesto cherry používala rum, ale teraz sa mi stalo, že rum som nemala v kuchyni, len cherry 🙂 Ale výborné to bolo aj tak 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.