Konečne prší!

Ráno som sa zobudila do dokonale jesenného počasia. Vonku pršalo a všimla som si, že listy pagaštanov na okolí už začínajú chytať žltú farbu. Jediným šťastím je, že sa ma nezmocňuje jesenná melanchólia. Musím sa však priznať, že toto počasie milujem – zabaliť sa do mäkkej deky, uvariť si výborný bylinkový čaj a počúvala ako za oknom prší. Také šťastie som dnes ráno nemala a neostávalo mi nič iné ako vytiahnuť svoju teplú bundu, natiahnuť nepremokavé tenisky a vydať sa do počasia, do ktorého by jeden ani psa nevyhnal.

Preferujem dážď a chladné počasie pred horúčavami. Naozaj nepatrím medzi ľudí, ktorým vyhovuje ľahnúť si na priame slnko, keď je 40°C v tieni a vychutnávajú si slnečné lúče. Už od detstva trpím alergiou na slnko a tak pre mňa slnečné lúče neznamenajú potešenie, ale predzvesť toho, že už o pár hodín budem celá červená a budem si priať, aby som celý deň nevytiahla nos z domu.

Už na jar som sa pohrávala s myšlienkou pozrieť gumáky do dažďa. Ako malá som ich nikdy nechcela nosiť a považovala som za ponižujúce obuť si ich. Doba sa zmenila, ja som vyrástla, trochu zmúdrela a uznala, že niet lepších topánok počas lejakov ako gumáky. Navyše by som si konečne mohla užiť skákanie do mlák, ktoré tak zbožňujem bez toho, aby boli moje tenisky osídlené faunou a flórou z mlák.

Zohnať krásne a pohodlné gumáky je skutočné umenie. Všetky sú mi zúfalo veľké a už som prišla na to, že mi nepomôže ani výprava do detského oddelenia. Ale ešte stále dúfam – dúfam v to, že niekto ušije pohodlné a štýlové gumáky bez Hello Kitty, ktoré budú mať veľkosť 36. A vtedy pôjdem a s obrovskou radosťou si ich kúpim. Zatiaľ o nich môžem iba snívať a so smútkom skúšať modely dostupné v obchodoch, ktoré sú mi stále beznádejne veľké.

Dnes ráno som v autobuse tak trochu ľutovala dievčatá, ktoré sa triasli od zimy. V Prahe sme prekonali celkom slušný teplotný skok – za jednu noc sa nám ochladilo o 20°C. Ešte včera som nadávala, ako môže byť na slnu 32°C a už dnes ráno som vyťahovala teplú bundu a v skrini hľadala tričko s dlhým rukávom. Pevne verím, že toto nečíta moja mama, pretože ráno som sa aj ja tak trochu pohrávala s myšlienkou, či by som pri 12°C vydržala vo svojom obľúbenom bodkovanom svetri. Vidina angíny a niekoľkých dní preležaných v posteli ma definitívne presvedčila o to, že potrebujem bundu. Teplú bundu, v ktorej nezamrznem.

Vždy som sa tak trochu zlomyseľne smiala spolužiakom, ktorých dážď v škole nepríjemne prekvapil. U nás doma každý člen rodiny (okrem otca, otec je rebel) nosí so sebou svoj dáždnik. Ja milujem svoj modro-biely pásikavý dáždnik s ružovými bublinami. Mám ho už niekoľko rokov a stále vyzerá super. Investovať do kvalitného dáždnika sa vždy oplatí – kvalitný dáždnik je ľahký, malý a vojde sa bez problémov aj do školskej tašky. Dlho som experimentovala s lacnými veziami dáždnikov, ale stačilo zafúkanie a dáždnik bol zlomený.

Fanaticky dúfam, že toto počasie ešte chvíľu vydrží, pretože som sa ešte nestihla dostatočne skamarátiť so všetkými mlákami v okolí. A dlhý čas na kamarátenie nebudem mať, pretože ma celý víkend čaká záludný boj s Biochémiou. Užite si ich aspoň za mňa – zvlášť ak máte gumáky.

Zdroj fotiek: Pinterest

8 názorov na “Konečne prší!

 1. Karu

  Já mám akorát takový hrozně ošklivý rybářský gumáky, který jsem si kdysi prapradávno koupila na tábor.😀 Od té doby jsem je měla jen párkrát na festivalu. A kvalitní deštník mi furt slibuje táta, a tak chodím se svým už děravým puntíkatým a čekám, jestli to nějak dopadne.😀 S biochemií držím palce, já se zase morduju se seminárkami.

 2. Hemitson

  Mně právě teplo vůbec nevadí, takže je mi celkem do pláče, že už druhý den v kuse prší a já poslední dny prázdnin musím být doma. Dokonce opravdu ani mého psa nemohu dostat ven a to už je co říct. 😀 Každopádně jsem opravdu byla ráda za 30°C než za tohle. Ale nemám nic proti takovému počasí, jen mohlo začít od pondělí, kdy začnu chodit do školy.
  Docela mě mrzí, že už je tady to období, ale na druhou stranu budu usínat při zvuku deště a to je opravdu něco kouzelného. ♥ 🙂

 3. Katie*

  Mě sice nevadí v podstatě žádné počasí, ale stejně mám nejradši jaro a podzim 🙂 Také miluji upršené podzimní počasí, když jsem v pohodlí domova…ale to stejně i tak vločky a sníh až po kolena klidně…jenže, když v tom pak člověk má trávit delší čas a vydat se přes to třeba do školy nebo práce, už to podle mě taková pohádka také není 😀 Jinak souhlasím i s tím milionovým vedrem…mám teplo tedy ráda a žádnou alergii, ale co je moc to je moc…proto u mě asi převládá stále to jaro a Máj a lehounký červen 🙂 Nemůžu než souhlasit no 😀 Jaj, gumáky…měla jsem je naposledy snad v 10 😀 🙂 Pěkný článek i obrázky a slečny na nich mají fajnové outfity, tak nějak i celkem můj styl 😀 🙂

 4. Markét.:)

  Já mám nejradši upřímně léto a jaro. 🙂 Ten podzim mi taky nevadí teda když furt neprší. Ale zimu moc nemusím no. Já jsem radši, když je venku dlouho vidět a je pěkné počasí, které mi dodává energii a pozitivní myšlení a tak. 🙂 a ty outfity jsou hezké nejvíc se mi líbí první 🙂 Akorát doma žádné gumáky nemám teda 😀 jen dřív když jsme byli malí a jezdili jsme na školu v přírodě 😀 ted si to nedovedu představit jak bych to zkombinovala 😀

 5. Pánské tašky

  Já moc tedy nerozumím té „módě“, jak se teď nosí ty gumáky během léta.. Já nosím gumáky,když „musím“, tedy skoro každý den, když jdu krmit svoje zvířectvo! Nemám ráda podzim, když prší, asi proto, že prostě do té „sloty“ prostě musím.. Léto je fajn..

 6. Adela

  Konečně někdo, kdo je za toto počasí rád! 🙂 Okolo mě jsou samí nepříznivci tohoto podzimního počasí a chtějí léto, ale mě jako tebe tohle počasí těší. Miluju když mi na okna buší kapky deště a já si čtu, nebo dívám se na film, jsem zachumlaná a piju nějaký dobrý bylinkový čaj. Jinak super nápady na outfity do deště, teď se hodí 🙂

 7. Pavla Kopuletá

  Já jsem se na podzim vůbec netěšila, sluníčko mi bude chybět. Ale moc ráda se na podzim oblékám, takže se na něj vlastně začínám těšit 🙂 jak se můžu zachumlat do měkoučkých a teplých svetříků, to je moje 🙂

 8. Anička

  Já nemám úplně ty vysoké gumáky, ale takové ty kotníčkové od Hilfigera a fakt se to vyplatí :)! Ke všemu ještě nedám dopustit na jednu ze svých 4 pláštěnek :D!

  thewaybya.blogspot.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.