Milujem jeseň

Možno to súvisí súvisí s tým, že na jeseň som sa narodila, ale jednoducho si nemôžem pomôcť – milujem jeseň. Nie som fanúšikom horúceho leta, kedy sa len potím, sprchujem a ovievam. Nepriťahuje ma studená zima, počas ktorej sa bojím vkročiť na chodník a mám strach z toho, že opäť skončím na zadku. Jar mám rada, pretože všetko okolo mňa kvitne, ale ako alergik zas nie som nadšená z toho množstva peľu poletujúceho okolo mňa – senná nádcha nie je mojim obľúbeným spoločníkom.

Obdobie, kedy vytiahnem teplejšie kabátiky a bundy, vytiahnem obľúbené čižmičky a šály je moje najobľúbenejšie a čakám naň celý rok. Jeseň pre mňa symbolizuje začiatok niečoho nového (možno to má súvis so začiatkom nového školského roku). Farebné stromy, sychravé počasie a upršané dni vo mne nevzbudzujú jesennú depresiu, ale radosť. Konečne sa nepotím a z nejakého neznámeho dôvodu oplývam množstvom energie – ktorá sa pravdaže začne strácať hneď ako mám za úlohu vypracovať prvé práce do školy.

A potom je tu babie leto – najlepšie obdobie jesene. Obdobie, kedy svieti slniečko a ja sa môžem tešiť zo záplavy farieb, ktoré ovládli parky v Prahe a hory doma. Veľmi dúfam, že počas tohto roka ešte stihnem s rodičmi jednu túru po horách, kým kopce ovládne daždivé počasie a kopy listov na turistických chodníkoch sa zmenia na klzkú smrtiaci zbraň. Celkom nerada by som mala na vianočných fotografiách zasádrovanú väčšinu Katky.

Najviac sa teším na Halloween! Celkom otvorene odmietam urážky o tom aká som zbláznená do Ameriky, pretože Halloween nie je americký sviatok. Prosím všetkých jeho odporcov, aby si zapísali tento fakt za uši, lebo ma už celkom unavuje odpisovať na nenávistné maily, ktoré mi kvôli mojim článkom zameraným na Halloween prichádzajú. Melóny v obchodoch nahradili dyne na vyrezávanie a ja sa teším na to, ako budeme s Filipom aj tento rok nakupovať dekorácie na Halloween.

Musím sa priznať, že našim priateľom z Ameriky celkom závidím ich oslavy Halloweenu – rozhodne majú šťavu. Medzi nami dievčatami, vôbec by mi nevadilo navliecť sa do kostýmu bosorky (niežeby som na to potrebovala kostým!) a poriadne si tento sviatok užiť. Bohužiaľ som prepásla vek na to, kedy je to ešte prípustné a nepovažuje sa to za vstupenku na liečenie. Je mi ľúto, že my sme ako deti nemali tento sviatok. Na svojich zosnulých príbuzných si spomeniem, zapálim sviečku na cintorínoch, ale akosi sa neviem vyrovnať s ponurým tichom, ktoré počas Dušičiek vládne. Oveľa bližšie sú mi tradície Halloweenu.

S jeseňou prichádza aj môj koniec prázdnin. Ako vysokoškolák si užívam krásne tri až štyri mesiace prázdnin (podľa toho, aká som rádioaktívna pri robení skúšok – takže väčšinou tri). Už zajtra zbalím všetky svoje veci zo starej izby doma a v utorok sa vrátim skorým ranným vlakom do Prahy. Opäť ma čaká preplnené metro, vydýchaný vzduch v posluchárňach a nikdy nekončiaci maratón úloh a skúšok. Tento akademický rok dokonca dostávam bonus v podobe bakalárskych štátnic. No koho by to netešilo?

Jediná dobrá vec na utorkovom cestovaní, počas ktorého sa zobudím až niekde za Olomoucom je, že mám nový kufor! A je vážne perfektný. Môj starý už nezvládal námahu učebníc, jedla a iných pre študenta nevyhnutných vecí. Patrí mu vďaka za dvojročnú službu. Opäť mi začína obdobie dlhých nocí nad knihami s teplým čajom v ruke.

Zdroj fotiek: Pinterest

9 názorov na “Milujem jeseň

 1. Klár - 16 let.

  Podzim mám ráda. Je slabý větřík a tak si beru své nejmilovanější světříky a vycházím s foťákem ven a užívám si krásu barev okolo sebe.

  Halloween je krásný svátek, jen škoda, že to není u nás tak, jako v Americe! 🙁

 2. Linda

  Je pravda, že když se nad tím tak zamyslím, tak musím přehodnotit nejoblíbenější období. Dříve to bylo léto, ale každé léto jsou ty vedra horší a mě to více vadí, takže podzim je fajn a mám ráda to, jak si vezmu bundičku a jdu a vím, že mi nebude vedro a ani zima. Je to super a jak píšeš, tak člověk má více energie. A Halloween je super, už vymýšlíme kostýmy na letošní party 😀

 3. Anička

  S těmi zkouškami už pomalu vím, jak se cítíš. Mám za sebou 3, z toho jednu bohužel neúspěšně, ale nevadí 😀 Svět se nezboří. Tobě držím každopádně palce 🙂 Podzim též miluju! Všechny ty šály a svetry! Juch! Též miluju houbaření, vyřezávání dýní a celkově Halloween! Škoda, že se tu neslaví.

  thewaybya.blogspot.cz

 4. Michelle

  Miluju podzim a tyhle fotky :3 nechápu, proč lidem vadí, když máš něco ráda a dáváš to najevo. Já mám Halloween taky docela ráda a Američanům ty oslavy rozhodně závidím. Letos možná půjdu na svojí první halloweenskou party ever a teším se :3

 5. Anna z Cosmokočky

  Podzim mám taky ráda, ale trvá mi chvíli vzpamatovat se najednou z toho pochmurného počasí a začít si ho užívat. Babí léto se ale obávám, že už letos nepřijde, protože zatím je to fakt bída 🙁 Moc hezké fotky

 6. Sova

  Jak s tebou ve všem souhlasím! Podzim je prostě náš. 🙂
  Na Halloween má pro změnu můj přítel narozeniny, takže mám dvojnásobný důvod slavit. 😀 (Já až v listopadu.)
  Co se školy týče, přeji ti hodně štěstí a co nejmíň nervů – protože ty za to prostě nestojí, sama jsem si teď užila až až a zase v tom pokračuju v podobě magisterském… -_- 😀

 7. Adela

  Taky podzim strašně miluju! A ty fotky me nabudily na podzim jeste vic, takze uz potrebuju krasně zbarvené lesy a jit jentak na procházku 🙂

 8. Lola-J

  I já, podzim naprosto miluji. Je prostě příjemně, svetry jsou na místě, stejně jako čaje apod. 🙂
  Zima taky ujde, ale jak říkáš, s tím ledem taky úplně nekamarádím. 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.