O všetkých problémoch

Po veľmi dlhom čase si opäť sadám za svoj blog s odhodlaním napísať pár riadkov. Ak sledujete môj blog, určite ste si všimli, že už nejaký čas nepribúdajú nové príspevky ani tu, ani na mojej facebookovej stránke. Prvý mesiac tohto roka bol pre mňa naozaj veľmi náročný a nebolo to len kvôli skúškam, ktorých mám viac ako obvykle. Pravdou je, že sa na mňa všetko zosypalo a nemala som čas sa ani poriadne nadýchnuť. Dnešný deň je prvý po mnohých, kedy si s pokojným svedomím a vedomím môžem vyložiť nohy a prestať sa stresovať.

Stres je mojím každodenným spoločníkom – sprevádza ma už keď ráno vstanem, keď idem spať, keď pracujem. Jednoducho stále. Už snáď ani neviem, aký je to pocit ničoho sa nebáť a byť pokojná. Zhoršila sa mi pleť, nechty mám dokonale ohryzené a vlasy mi padajú v celých chumáčoch a volajú po záchrane. Ja však nemám na nič energiu.

Nebaví ma učiť sa, nebaví ma byť kreatívna a tvorivá a nebaví ma ani moja práca. Dnes ráno som stála pred zrkadlom a tak si hovorím, že by som sa mala seriózne spamätať. Najhoršie je, že ani cvičenie mi neprináša radosť, pretože cvičiť nemôžem. Na začiatku mesiaca som si šla tvrdo za svojimi novoročnými predsavzatiami a začala poriadne cvičiť. Nejako som však nedomyslela svoj plán a cvičila bez dozoru. A výsledok? Potrhané svaly na bruchu a narazená chrbtica. Nejaký čas si teda rozhodne nezacvičím.

Rozhodla som sa preto hneď ako sa dám do poriadku začať cvičiť s osobným trénerom a prestať experimentovať doma, pretože to nemusí dopadnúť pre mňa najlepšie. Hoci sa vždy tvárim, že je všetko v poriadku, pravdou je, že prestávam zvládať stres. Nepomáha dýchanie, nepomáha strava, nepomáhajú ani veci, ktoré ma za bežných okolností robia šťastnou. veľmi málo ľudí si však uvedomuje, aký veľký je v skutočnosti stres problém. Nie je to len búšenie srdca pred skúškovou a problém s hovorením (medzi nami – ani jedno z toho nie je mojim problémom).

Stres je nepokoj a neustále obavy. Problém so zaspávaním a neustále obavy z každého nasledujúceho dňa. Je to tras a depresia, ktorá ma niekedy sprevádza celé dni, hoci by nemala. Je to problém s kreativitou, dni, počas ktorých nedokážem napísať jediný zmysluplný riadok a prestávam triediť poštu, pretože nemám silu na ňu ani odpovedať. Sú to dni, kedy sa moja pracovňa topí v papieroch, ktoré nemám náladu triediť, a v obaloch od čokolády, ktorou sa snažím upokojiť. Počas týchto dní sa nedokážem na seba pozrieť a všetko ma vytáča.

Ak ste po prečítaní týchto riadkov nadobudli pocit, že som vadná, nemyslím si, že ste ďaleko od pravdy. Na jednej strane som príšerne unavená a potrebujem nutne vypnúť a relaxovať. Potrebujem urobiť bežné základné veci ako zájsť ku kaderníkovi, nechať si urobiť manikúru a hodinu hľadieť do blba s maskou na pleti. Presne to sa chystám nasledujúce dni robiť. Chcem uplatniť základné ženské právo na kaderníka a kozmetiku. Chvíľu chcem mať naozaj pokoj.

Zdroj fotiek: Pinterest

3 názory na “O všetkých problémoch

  1. Míša Šislerová

    To já naštěstí už mám po zkouškách tak se po nich konečně regeneruju 🙂 Stres mě naštěstí netrápí. Doufám, že i ty se brzy hodíš do pohody a budeš moc zase cvičit, ať se ti to brzy vyléčí 🙂

    WantBeFitM

  2. Veru

    Rozhodne si nemyslim, ze jsi vadna. To jen dokazuje, ze jsi taky jen clovek a nejsi robot. Nejsi stroj, ktery by mel na zacatku roku nasadit tempo a drzet si ho az do prosince. Ale proste jsi trosku prestrelila ve cviceni a to te stalo fyzicku a energii, a telo to nezvladlo a ukazalo ti ze je toho moc, a zaclo blbnout a s tim samozrejme i psychika. Musis byt na sebe mirnejsi, a presne jak rikas, umet i odpocivat, naordinovat si den pro sebe, jit na kosmetiku a vypnout. 🙂 Umet pracovat, stresovat se, a fungovat umi kazdy, ale umet odpocivat a mezi vsim si najit i pauzu na sebe, na jidlo, na relax, to uz v dnesni uspechane dobe umi malokdo, bohuzel. Vic odpocivej, vic relaxuj, ja vim, je to treba tezke o zkouskovem, ale i tohle obdobi brzy skonci, a bude zas dobre. 🙂 A spravi se i plet, a psychika, a vsecko. Stres je pekny neřád. a ja ho vzdy o zkouskach tak nesnasela. Clovek se musi motivovat, ale i odmenovat. Odpocivat a snazit se telu dat vse potrebne, aby nezkolabovalo, aby dobre fungovalo po celou dobu zkousek. Jinak prestane slouzit. 🙂 vseho s mirou a bude to dobre 🙂 uvidis.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.