ÓÓÓ Vlasy

Jedna múdra žena kedysi povedala: Keď si žena ostrihá vlasy, je pripravená zmeniť svet. Nič proti Coco Chanel, ale myslím, že v tomto sa jej radou riadiť nebudem. Krátky účes nosím už viac ako 10 rokov a mala som obdobia, kedy boli moje vlasy oveľa kratšie ako Filipove. Istý čas sa mi to páčilo, ale myslím, že po 10 rokoch je čas na zmenu. Nemyslím tým, že by som si chcela nechať narásť vlasy pod zadok ako väčšina ženskej populácie, ale zmenu by som uvítala.


Veľa ľudí si myslí, že krátke vlasy sú ohromná výhoda, pretože ich upravovanie je nesmierne ľahké. Opak je však pravdou. Niekedy ráno stojím pred zrkadlom a rozhodujem sa, či je lepšie oholiť ich alebo skúsiť s nimi pracovať. Všetky videá s radami, ako upraviť krátke vlasy sú skvelé, ale ak má niekto jemné vlasy, ktoré sa navyše lámu, určite uzná, že tadiaľto cesta nevedie. Ak máte ráno málo času, veľa povinností a nechcete použiť tonu laku či gélu na vlasy, rovnajú sa krátke vlasy hotová katastrofa.

Ešte pred niekoľkými rokmi som problém s vlasmi riešila tak, že som ho neriešila. Nechala som ich ostrihať na najkratšiu možnú dĺžku a to, že som vstávala ráno ako strašidlo mi bolo jedno. Nevadilo mi ani tak chodiť po svete. Čím som staršia, cítim prirodzenú ženskú potrebu vyzerať upravene za každých okolností a tiež mi môj strih vadí aj pri športe a behu – lieta to kade-tade a to ma vytáča do vývrtky.

Problém s mojimi vlasmi je, že rásť nechcú  – vždy keď narastú do určitej dĺžky, zlomia sa a odpadnú. Skúšala som už všetko možné aj nemožné – zábaly, masky, oleje, šampóny. Nič nepomáhalo až na marhuľový olej, po ktorom som síce vlasy mala hebké a lesklé, ale aj tak mi nerástli. Pred dvoma týždňami mi v kaderníctve v Prahe odporúčili niečo, čo si nemôžem nechať  pre seba.

Začala som používať prípravky z rady Schwarzkopf Professional BC Bonacure Hair Activator. Používam šampón a sérum a už za dva týždne pozorujem na svojich vlasoch zmeny.

(Toto nie je kompletná recenzia kozmetiky, pretože dva týždne nepovažujem za dosť dlhú dobu, aby som priniesla svoje kompletné postrehy. Na moju recenziu sa môžete tešiť až prejdem celým programom, t.j. až miniem celý obsah séra, tak ako sa odporúča)

Zdroj: notino.cz

Šampón z rady Schwarzkopf Professional BC Bonacure Hair Activator príjemne vonia, perfektne pení a už po prvom použití moje skrepovatelé vlasy krásne vyhladil. Používam ho každý večer a mám pocit, že vlasy sa ráno oveľa lepšie upravujú a sú lesklé. Obsah balenia je 250 ml.

Zdroj: notino.cz

Sérum tvorí 7 fľaštičiek a jedno kvapkadlo na nanášanie. Obsah by mal vydržať približne na 6 týždňov, ale mne stačí jedna fľaštička na dva týždne, takže to vyzerá zatiaľ tak, že u mňa bude celý program trvať dlhšie ako 6 týždňov. Rovnako ho používam každý večer a dávkujem ho po malých množstvách. Vmasírujem do pokožky a vlasy vyfénujem. Moje vlasy sa rýchlo mastia, ale ani jeden výrobok ich nezaťažuje, nespôsobujú mi alergie ani iné nepríjemnosti.

Po dvoch týždňoch používania nemám pocit, že by mi vlasy rástli rýchlejšie, ale všimla som si, že sú oveľa pevnejšie, lesklejšie, oveľa menej padajú. Prázdne miesta, ktoré sa mi na hlave objavovali spôsobené rýchlym padaním vlasov, zarástli a nevytvárajú sa ďalšie. Som si vedomá toho, že nič neprekoná genetickú výbavu, ktorú som dostala do vienka, ale ak mi niečo pomôže, aby boli moje vlasy pevnejšie, zdravšie a aspoň trochu podrástli, vyskúšam to. Zatiaľ som s produktami spokojná a som zvedavá ako bude môj pokus pokračovať. Už teraz trhám rekord v čase bez návštevy kaderníctva.

9 názorov na “ÓÓÓ Vlasy

 1. Sova

  Tak to je super, že opravdu výsledky pozoruješ, myslím, že už po tomto postřehu je dobrá cesta k tomu, aby vlasy rostly a už se nelámaly. 🙂 Držím palce.

  1. KatkaInk Autor

   Olejové kúry som skúšala tiež, ale bohužiaľ moje vlásky príliš zaťažujú 🙂

 2. Melissa

  Myslím,že je hezké,když má dívka nebo žena dlouhé nebo alespoň delší vlasy,vyzařuje to ženskost a krásu.Jsou ale typy žen,kterým sluší krátké vlasy a s dlouhými vypadají divně.Těch ale moc není.Tvé rozhodnutí nechat si vlasy narůst je super.Někomu rostou vlasy rychle,někomu pomalu a někdo v životě nedosáhne délky vlasů,kterou by chtěl.Je to tak,že u některých lidí se růst vlasů v určité fázi zastaví a prostě už dále neporostou nebo jen málo.Jestli ti mohu poradit,je dobré taky alespoň 1x za rok používat doplňky stravy-vitamíny pro růst a krásu vlasů z lékárny.Skvělý je v tomto směru Donna Hair.

 3. Katka

  Osobne sa mi veľmi páči, keď má žena dlhé vlasy. Podľa mňa je to ženské a sexy. A ak má super kvalitu, tak je jedno či sú kučeravé alebo rovné skrátka sú nádherné. Musím však povedať, že nie každá si to môže dovoliť mať dlhé vlasy

  1. KatkaInk Autor

   Ja medzi ženy s perfektnou kvalitou nepratrím a ani neviem, či sa mi vôbec podarí mať dlhšie vlasy 🙂 Uvidíme 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.