Penivé čistenie

Tento týždeň bol pre mňa naozaj špeciálny. Od začiatku tohto roka sa na mňa lepí jedna choroba za druhou a začínam mať pocit, že na čo siahnem sa pod mojimi rukami rozpadne alebo pokazí. Od začiatku roka som mala chrípku, zápal na obličkách, kašeľ, vďaka ktorému som ostala pár týždňov uviaznutá v byte. Už ma to naozaj prestalo baviť a povedala som si dosť. Obula som si bežecké tenisky, zaplietla vlasy a konečne vybehla von. Od pondelka, odkedy som sa začala hýbať, sa cítim nepopierateľne lepšie – lepšie sa mi dýcha, lepšie spím a dokonca mi chutí aj jesť. Pri fyzickej aktivite ako je beh či cvičenie však vždy trpí moja pleť, na ktorej sa objavia vyrážky a nedokonalosti v dôsledku zvýšeného potenia.

Zdroj: https://cz.loccitane.com/

Ako pubertiačka som si vždy myslela, že na to najlepšie zaberie peeling, ktorý mi pomôže zatočiť aj s čiernymi bodkami. Lenže peeling mi vždy pleť podráždil a ona na to zareagovala vznikom boľavých puchierikov. Vybrať správne čistenie pre moju pleť je náročné. Väčšina kozmetických produktov ju podráždi, vysuší alebo zanechá póry upchané. O nič z toho záujem nemám.

Pred pár rokmi som sa objednala ku pražskej dermatologičke kvôli problémom s pleťou. Už ma nebavilo ako mi doma neustále predpisovali lieky, ktoré na moju pleť nezaberali, vysušovali ju a mne nabiehalo stále viac vyrážok. Vtedy som sa prvýkrát dostala k pene na čistenie pleti. Bol to naozaj zázrak – ľahká textura, príjemné čistenie, žiadne upchané póry a najmä žiadne podráždenie. Odvtedy sa mi už našťastie podarilo zbaviť väčšiny nedokonalostí a akné ma už netrápi, ale aj tak som ostala pene verná. Vyskúšala som ich niekoľko určených na môj typ pleti a vždy som bola spokojná. Momentálne najviac zbožňujem slamienkovú penu od L’occitane.

Zdroj: https://cz.loccitane.com/

Napriek tomu, že je L’occitane finančne nákladnejšia značka, oplatí sa do nej investovať. Nekupujem si tony líčidiel a ani každú kozmetickú maličkosť, ktorú objavím v drogérii či parfumérii. Oveľa radšej investujem do kvalitnej starostlivosti, ža ktorú sa mi pleť poďakuje. Slamienková pena je veľmi jemná a výborne čistí. Používam ju každé ráno a večer. Ráno mi pleť krásne prebudí a vyhladí, večer odstráni denné líčenie. Pleť nedráždi a neupcháva póry, zanecháva iba krásne jemnú a vyhladenú pokožku.

Pena je balená v 150ml fľaštičke opatrenej pumpou, vďaka ktorej sa perfektne dávkuje. Balenie vydrží na dlhý čas, pretože jej stačí naozaj malé množstvo (veľkosti orecha) na jedno použitie. Vonia naozaj krásne a zanecháva pleť jemnú a hydratovanú. Na rozdiel od bežne dostupných značiek, ktoré zoženiete v drogérii, pena od L’occitane pleť nevysušuje a preto po čistení necítim žiadne pnutie ani svrbenie na tvári.

Zdroj: https://cz.loccitane.com/

Slamienkovú penu na tvár určite odporúčam. Je vhodná pre všetky typy pleti, výborne čistí, odličuje a zanecháva pleť jemnú, hladkú a hydratovanú. Po jej použití sa ani na mojej citlivej pokožke neobavili stopy po podráždení ako začervenanie, svrbenie či pálenie. Penu odporúčam používať každé ráno a každý večer. Určite nebudete ľutovať.

3 názory na “Penivé čistenie

  1. Míša Šislerová

    Já sice moc kosmetických výrobků nenakupuju, ale když už něco koupím, tak zjišťuju, že většinou cena odpovídá kvalitě. Maska proti černým tečkám za 60kč (nečekaně) nefunguje za to za 900kč už doopravdy čistí 🙂

    WantBeFitM

  2. Sova

    Díky za tip, mám pocit, že cokoliv, co jsem zatím na pleť dala, to spíš mělo negativní dopad, proto nepoužívám nic, což taky není úplně ideální stav. 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.