Relaxuj, kým sa dá

Sedím na posteli a snažím sa relaxovať všetkými možnými spôsobmi – ani by som nedýchala, keby som nemusela. Posledné dni mám celej školy plné zuby a myslím, že moja situácia sa oproti minulému roku dosť zhoršila, pretože je len druhý týždeň semestra. Myslím, že už ma opustili aj posledné kvapky prváckeho entuziazmu. A tak len sedím, dýcham, odpočívam a jediný pohyb, ktorý vykonávam je naťahovanie sa za ovsenými keksíkmi. Nech žije diéta…

Môj týždeň bol ťažký (asi ako každý) a budúci bude ešte ťažší, pretože ma čakajú praktiká z fyziológie rastlín – pre biológie neznalých, idem sa týždeň hrať s burinkou. Ešte som sa ani nestihla rozhodnúť, či ma výuka tento semester baví alebo nie – minulý týždeň som začala s cvičeniami z Antropológie a ohmatávať kostí dávno mŕtvych ľudí mi teda náladu nijako extrémne nezvládlo, ale nejakým uleteným a šialeným skôsobom mi to spôsobovalo radosť. Neviem či je to už profesionálna deformácia alebo najvyšší čas vyhľadať odbornú pomoc.

Minulý týždeň v utorok som sa túlala po kníhkupectve, pretože som medzi prednáškami mala 4 hodiny pauzu. Hľadala som niečo zaujímavé, niečo do čoho by som sa mohla zahĺbiť tak ako už dávno nie. Po dvoch hodinách a slušnej kôpke kníh som objavila perfektný materiál: Richelle Mead – Neslyšno.

Zdroj: https://www.popron.cz/fantasy-sci-fi-horory/richelle-mead-neslysno-kniha

Hlavná hrdinka Fej žije v dedine na vrchole hory, ktorá je odrezaná už celé generácie od zvyšku sveta. Dedina je závislá od ťažby drahých kovov, ktoré vďaka jedinému lanu vymieňajú za jedlo. Lanový obchod funguje, ale jedla z mesta pod horou prichádza stále menej a obyvatelia dediny hladujú. Úplná závislosť a hlad nie je to jediné, čo Fej sužuje – nikto v dedine nepočuje a obyvatelia pomaly začínajú prichádzať aj o zrak. Dedine hrozí tichá temnota a smrť hladom.

Jedného dňa Fej začne počuť a rozhodne sa zísť po nebezpečnej hore až dole do mesta, aby objavila neuveriteľnú pravdu o svojej dedine a zmenila svoj život.

Z knihy som bola nadšená. Zahĺbila som sa do nej ešte v obchodnom centre a keby som v ten deň nemala vyučovanie až do neskorého večera, dočítala by som ju ešte v ten deň. Ale bohužiaľ som toho mala viac ako dosť a preto mi kniha robila v batohu spoločnosť až do štvrtku. Ale vôbec sa nesťažujem – hodinové prestávky vďaka príbehu neboli až také dlhé.

Ak vás aspoň trochu zaujímajú napínavé príbehy (s prímesou nefalšovanej romance), určite si knihu zamilujete tak ako ja. Je napínavá, skvelá, fascinujúca a pútavá. Rozhodne sa nemusíte báť dlhých a nezáživných opisov, či umelého naťahovania príbehu – všetko ma rýchly spád.

Najviac mi vyhovuje, že knižka je len jedna! Už dlho som nečítala skvelý napínavý príbeh, pri ktorom som nemusela dlhé mesiace čakať na koniec. Nechápte ma zle, ale už ma dosť unavujú knižné série, kde sa po prvej vete zamilujem do príbehu, knižku dočítam a potom čakám pol roka, aby som sa dozvedela, čo bude ďalej.

Za dlhé hľadanie mi knižka stála a navyše som objavila pár skvelých kúskov, po ktoré sa postupne plánujem vrátiť. Knižný príbeh Neslyšno môžem len odporúčiť!

4 názory na “Relaxuj, kým sa dá

 1. Elis

  Zajímavé fotky a knížku „Neslyšno“ neznám, ale podle popisu to bude asi zajímavé a napínavé čtení…

 2. ali

  Výborný tip na citanie. O knihe som zatiaľ nepočula snáď ju u nás nájdem. Nie som vyslovene fantasy tip ale raz za čas siahnem aj po takom žánri. Rada unikam sem tam mimo realitu. Keďže som momentálne mala obdobie reinkarnácie tak je nacase vhupnut do iných svetov.
  Inak tá antropológia vyzerá super asi len v sérialy Kosti ja sana by som asi malq dosť problém dotýkať sa kostí mŕtvych.
  Ale burinky a rastlinky milujem. Verím že máš momentálne obdobie keď sa ti nič nechce to asi každý študent si tým prejde no potom ti to budete chýbať.

 3. Lola-J

  To zní jako velmi zajímavý tip na knihu. Ne že bych teď neměla co číst 😀 ale myslím, že tohle by mě taky mohlo chytnout. A na díly na pokračování se dívám stejně… 😀
  Jinak, chápu, soucítím ohledně té školy a vlastně i tomu nevyhnutelnému stresovému pojídání keksíků 😀 🙁
  Ať je to brzy lepší!!

 4. Alžbetka

  Úplne ti rozumiem. Ja posledný rok a pol praktikujem to, že sériu kupujem, až keď je vonku celá (darčekové knižky už ale neovplyvním). Raz sa mi dokonca stalo, že som dočítala druhý diel skvelej trilógie – samozrejme, s napínavým, nečakaným a tragickým koncom – a potom sa dozvedela, že tretia časť preložená nebude. Niežeby bola angličtina veľký problém, ale dve knihy som mala v slovenčine, a tak som to tak chcela aj ukončiť. Normálne mi bolo do plaču! 😀
  Och, a tie kosti sú super!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.