Semester útočí

Začínam si pripadať ako chronický sťažovateľ – neviem si totiž vybrať či viac nenávidím skúškové alebo mi viac na nervy lezie samotný semester. Počas skúškového som celé dni zalezená v byte a som paňou svojho času. Na druhej strane si to neviem poriadne vychutnať, pretože mi na hlavu padajú encyklopédie, ktoré do daného termínu musím prelúskať a ten časový stres skutočne nenávidím. Na semestri ma najviac vytáča vstávanie a časový stres – prednáška ráno, prednáška večer, ponáhľať sa po schodoch hore, hľadať správne učebne a po ceste rýchlo do seba niečo nahádzať.

Semester má pravdaže aj svoje výhody – počas skúškového prepadám panike a preto mi spoločnosť v posteli najčastejšie robieva čokoláda. Na pohyb nie je čas a bruško rastie. Počas prvého týždňa semestra som snáď zhodila aspoň polovicu toho, čo som nabrala počas skúšok, pretože poriadne som sa najedla až dnes. Zbohom pravidelné stravovanie – zhon prichádza.

Antistresové omaľovávanky putovali do šuflíka v mojej pracovni a čestné miesto na mojom pracovnom stole opäť zaujali knižky a zošity (ešte nepopísané a to ma dostáva do menšej depresie). Opäť mám uprataný stôl, pretože v byte som naozaj minimum času a oveľa viac času mi zaberá drať školské lavice.

Jednoznačne najviac ma vytáča môj rozvrh. Minulý semester som si užívala krásne končenie najneskôr o pol štvrtej. A teraz? Končím o siedmej, to mám snáď ako za trest. Čo som komu urobila? O chvíľu budem môcť prichádzajúcu jar pozorovať z učebne a o pár dní od laboratórnych stolov. Čo som hovorila – ako za trest.

Vždy sa snažím upokojiť jedinou myšlienkou – nič netrvá večne a tak rýchlo ako prejde prvý týždeň, prejdú aj ostatné. Celý víkend som si spokojne váľala zadok na pohovke a pozerala filmy. Len tak. Prežiť 13 týždňov letného semestra nie je žiadna veda – to sa dá aj s ostňom v zadku.

Najväčšou výhodou ostáva, že sa opäť môžem bez výčietiek pustiť do písania príspevkov na blog a v novom mesiaci plánujem súťaž o niečo naozaj špeciálne. Máte sa na čo tešiť.

8 názorov na “Semester útočí

 1. Zuzka v Kostce

  Tak to se těším na nový příspěvky, no končit tak pozdě je za trest, nechápu. Já mám rozvrh jak kdy, některé týdny super, jiné na zabití, ale jak píšeš, nic netrvá věčně, přežít se to dá 🙂

 2. Sova

  Můžu se zeptat, v jakém ročníku vlastně jsi? 🙂 Mé spolužačky, co jsou na chemičárně, to mají podobně – dlouho přednášky, dlouho laborky. Nezávidím jim to, ale zase – potom mají určitě lepší možnost se uplatnit v povolání, stejně jako ty. 🙂
  Což mně nehrozí. 😀
  Každopádně porovnání s minulým semestrem naštvalo i mě. V zimáku jsem toho měla míň, než teď a to mám před státnicema…

  1. KatkaInk Autor

   Som v druhom ročníku, ale niekedy mám pocit, že tá škola trvá nekonečne dlho 🙂

 3. Emka

  Rozhodne ti nezávidím, keď toho mávaš nad hlavu a nič nestíhaš. Som na gympli a niekedy mávam pocit, že je toho príliš, že nerobím nič iné , len sa učím a spoločenský život už pre mňa dávno neexistuje 😀 Ale ako hovoríš, všetko prejde. A skôr či neskôr sa to zmení 🙂

 4. Smile Thess

  Joo, odpolední hodiny jsem taky neměla ráda, jedna přednáška mi končila až asi ve 20:30, asi nemusím říkat že to nebyl můj oblíbený předmět 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.