Tepľučký zemiačik

Vždy som na internete obdivovala dámy, ktoré boli počas zimy dokonale zladené na ihličkovom podpätku, v sukni a slušivom kabátiku. Úprimne, ja som nikdy niečoho takého nebola schopná. Nie som ochotná obetovať svoje vlastné pohodlie (podpätky sú pre mňa smrť a navyše neviem ako sa dá bezpečne zladiť ihličkový podpätok a zladovatelý chodník bez toho, aby som sa nevycapila ako žaba v celej svojej kráse). Preto som každú zimu za tepľučký zemiačik – zabalená v hrubých svetroch s pleteným šálom a rukavicami.

Napriek tomu, že sa mi štýlová zima páči, dávam prednosť tej, pri ktorej mi nedrkocú zuby. V Prahe nezvykne byť taká zima, na akú som zvyknutá z domu. Väčšinou tu nie sú dvojmetrové záveje snehu a neodhrabaný chodník, takže sa človek musí prebrodiť do školy. Nie, tu zima praje štýlovým outfitom, ale aj tak niekedy rozmýšľam či dáme nie je s tými holými kotníkmi zima. Ja by som zamrzla.

Pre mňa sa zima začína vtedy, keď musím zo skrine vyťahovať hrubé štrikované svetre a ponožky so sobíkmi. Nedokážem si predstaviť, že by som počas počasia, ktoré vládne vonku nosila svoje milované konversky, aj keď ich v uliciach stále vidieť. Vždy rozmýšľam, či ich nositeľom nie je zima. Pre mňa sa jednoznačne zima spája s teplými čižmičkami a sobíkovými ponožkami od babky. Čo môže byť lepšie?

Počas zimy milujem nosenie kabátov. Ja viem, bundy sú oveľa viac praktické a naviac ich neprefúka, ale neviem odolať čaru kábatov. Najradšej by som ich mala vo všetkých možných strihoch a farbách, ale priestorové možnosti môjho bytu to neumožňujú (už teraz mám topánky aj v mikrovlnke). Jedinou podmienkou môjho zimného kabátu je aby bol dostatočne hrubý (sem-tam ma udivuje, že v obchodných domoch sú pod označením zimný kabát tenučké kúsky, ktoré by mne nestačili).

A potom sú tu samozrejme zimné doplny – šály, čiapky a rukavice. Nie som veľký nadšenec čiapok a minulý rok som to celkom ľutovala (vďaka môjmu novému strihu som prišla o polovicu vlasov na hlave a bola mi nenormálna zima!), ale vynahrádzam si to zbierkou rukavíc a šálov. Obe milujem a obe s radosťou nakupujem – aj z toho dôvodu, že si v každej bunde či kabáte nechávam rukavice (pri mojej zábudlivosti je lepšie mať istotu).

Najhoršou správou môjho týždňa bolo, že sa mi pokazil môj milovaný modrý kabátik a preto sa budem musieť poobzerať po nejakej uspokojivej alternatíve. Ale zatiaľ nezúfam a už sa celkom teším na sneh – tento rok nás v Prahe snehová nádielka obchádza, takže ešte nestihla skolabovať doprava ani sa nestala žiadna iná katastrofa. Ale začína byť poriadne chladno a ja pomaly vyťahujem hrubé svetre, šály a rukavice. Kto vie – možno si tento rok potykám aj s čiapkami!

6 názorov na “Tepľučký zemiačik

  1. Míša Šislerová

    Já už šálu a rukavice nosím od října 😀 😀 tahle móda se mi moc líbí, ale jak píšeš, asi bych v tom zmrzla 🙂 Jinak já jsem pořád věrná bundám, protože se mi většinou žádný kabát nelíbil 😀 Ale bydlím na malém městě, tak to bude asi tím 😀 🙂

    WantBeFitM

  2. L.

    Krásné isnpirace ! 🙂 Já kabáty nenosím, protože si myslím, že by mi to ani moc neslušelo 😀 😀 nevím proč 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.