Už zas…

Posledný týždeň trávim v posteli. Už zas som chorá. Nemôžem uveriť tomu, že tento rok sa na mňa choroba lepí akosi často – je len marec a ja som už štvrtýkrát zaľahla do postele. Som vyčerpaná, na nič nemám energiu a mojim najlepším spoločníkom sa stáva môj mobil. Surfujem na nete, čítam e-knihy, dokonca som objavila čaro Instagramu. Hoci by sa takéto dni páčili mnohým, mne to lezie pekne na nervy. Som zvyknutá na svojich 6000 krokov denne, som zvyknutá behať vonku a chodiť cvičiť, písať články a pracovať na svojich projektoch. Nedostatok energie mi však nedovolí venovať sa ničomu.

Už som uvažovala aj nad tým, či za celou mojou chorobou jednoducho nie je vyčerpanie. Niekedy žijem naozaj šialene rýchlo a moje tempo je vražedné. Snažím sa byť okonalá vo všetkom, čo robím aj keď viem, že to nie je možné – hotové práce v škole, napísané projekty do práce, 100% zdravá strava, pravidelné cvičenie, čítanie kníh, príprava na prijímačky. Ani necítim, že mám toho veľa, pretože pre mňa sú to bežné dni.

Vždy som sa snažila vyberať si tak, aby som svoj deň nepovažovala za prácu. Svoju prácu zbožňujem, študujem to, čo ma baví, na zdravú stravu som sa dala kvôli množstvu energie, ktoré po nej cítim, pohyb ma robí šťastnou. Napriek tomu je asi toho na mňa trochu moc a vyberá si to daň na mojom zdraví. A to som si vždy myslela, že ak človek robí, čo ho baví, nikdy sa to stať nemôže.

A tak už celé tri dni trčím v posteli a pozerám sa, že vonku konečne začínajú prekukovať prvé lúče jarného slnka. Som však správny utešiteľ pre seba a tak si pomaly spisujem zoznam, čo všetko urobím až sa konečne vyhrabem zo svojej postele.

 • Zájdem si do denných kúpeľov (len tak, pre svoju osobnú radosť)
 • Pôjdem ku kaderníkovi (lebo moje vlasy sa začínajú podobať na slamu)
 • Doprajem si poriadne nákupy (lebo na niečo tie zarobené peniaze minúť musím)
 • Konečne sa zaregistrujem do knižnice (lebo žijem v Prahe už tri roky a napriek tomu nemám preukaz do knižnice – ako by som to ani nebola ja!)
 • Pôjdem do ZOO a konečne dorobím fotky pre svoju bakalárku

 • Nechám si upraviť nechty (lebo nie som kompletná a stále mám potrebu si do nich hrýzť)
 • Zaplatím si hodiny s osobným trénerom (no a čo…)
 • Pripravím Filipovi najlepšiu večeru na svete (len tak, lebo ho ľúbim)
 • Upečiem koláč (lebo rubrika s receptami na mojom blogu akosi stagnuje)
 • Doprajem si poriadny jarný detox (so všetkým, čo k nemu patrí – masáž, slivky, chlorela,…)
 • Konečne odpoviem na všetky maily (lebo teraz na to nemám žiadnu silu)
 • Pôjdem na poriadne dlhú prechádzku (lebo som dcéra svojich rodičov – u nás je aj nedeľná prechádzka zvyčajne 10 kilometrová túra po kopcoch)

Zdroj obrázkov: Pinterest 

7 názorov na “Už zas…

 1. Míša Šislerová

  Však si odpočiň 🙂 Na koláček se těším 🙂 Často je člověk nemocný z psychických příčin, když je toho na něj moc, tak tvoje tělo už si asi opravdu potřebovalo odpočinout 🙂 Ať jsi brzy zdravá!

  WantBeFitM

 2. Anička

  Odpočinek je důležitý, já tenhle týden taky marodím, mám angínu a antibiotika(po 2 letech 😀 a už je nechci, fuj). Těším se na recept a určitě si dopřej vše, co sis sepsala 🙂 Taky bych vyrazila na pořádné nákupy, hlavně do Stradivariusu. Tam bych nechala všechno 😀

  TheWayByA

 3. Hemitson

  Důležité je umět odpočívat a udělat si chvilku pro sebe. Člověk občas potřebuje vypnout od okolí. 🙂 Brzo se vyleč, abys sis mohla dopřát ten seznam, protože všechno zní moc fajn. ♥ 🙂

 4. Smile Thess

  Taky jsem zrovna nemocná a tentokrát už to bylo tak moc že jsem musela zůstat doma, momentálně jsem doma už 10 dní a už nevím co bych dělala 😀 a musím to vydržet až do čtvrtka … hlavně si odpočni, tělo to potřebuje. A jinak krásný článek 😉

 5. L.

  Ať si co nejdříve zdravá! 🙂 Já momentálně mám přes týden volno, protože sice nejsem nemocná, ale bohužel mám něco s očním víčkem a musím chodit na kontroly a tak a není to moc příjemné :/.

  A skvělý nápad s tím seznamem !! 🙂

 6. Aires

  Moc se mi líbí ten seznam toho, co všechno chceš pro sebe udělat 🙂 Ono není nad to občas myslet jen na sebe a trochu relaxovat a odpočívat 🙂 Práce a všechny starosti okolo dělají z života vážně vražedný tempo a často se to podepíše i na zdraví 🙂 Tak přeji brzké uzdravení 🙂

 7. Boudicca

  Doufám, že už je lépe. Dost se snažím, abych se do podobných situací nedostávala – jak mám pocit, že už se to přese mě začíná přelévat, přepínám do režimu, kdy dělám je to nejnutnější, ruším nedůležité pochůzky a snažím se maximálně odpočívat. Poslední rok se mi docela daří se těmto nemocem z přetažení vyhýbat. Tak držím palce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.