Voňavý rakytník od Manufaktury

Skúšať netradičné vône sprchových gélov je moje špecialita. Keď Manufaktura uviedla minulý rok na trh uhorkovú kozmetiku, hovorila som si, kto by to mohol kúpiť. No predsa ja. Na začiatku som do uhorkovej rady nevkladala priveľké nádeje a nakoniec som skončila s celou radou. Hydratačný pleťový krém bol jednoducho úžasný, krém na ruky opatrujem aj teraz a je skvelým spoločníkom na cesty, a uhorková vôňa v sprchovom géle pôsobila tak osviežujúco, že sa z neho stal môj najobľúbenejší sprchový gél minulého roka. Ale leto už skončilo a nastal čas pripraviť kúpeľňu na kozmetiku s oveľa hrejivejšou vôňou, ako je uhorka.

Hneď na začiatku septembra predstavila Manufaktura novú radu – Rakytník a Med. Vedela som, že to bude špecialita a sprchový gél so zaujímavou hnedožltou farbou mi padol do oka ako prvý. Aby mu nebolo v nákupnom košíku smutno, prihodila som k nemu aj krém na ruky s rovnakou vôňou. Vôňa rady Rakytník a Med je zaujímavá, nevtieravá a hrejivá. Vždy, keď sprchový gél ovoniam, vynorí sa mi v mysli predstava čaju s medom.

Viem, že rakytník je všeliek, ale zatiaľ som sa s ním stretla len v cukríkoch, ktoré nosieva Filip do Prahy. Prestala som ho podceňovať až pri tejto rade, ktorá ma donútila dozvedieť sa o ňom viac. A tak som hľadala a ako sa hovorí – kto hľadá nájde. Rakytník je účinný zvonku aj zvnútra. Posilňuje imunitu, zlepšuje nervový systém a pamäť. Okrem toho obsahuje účinný kokteil vitamínov skupiny B, ktoré zlepšujú stav pokožky, ktorá je vďaka nim čistá a žiarivá.

Rakytníkový sprchový gél sa vyznačuje príjemnou vôňou rakytníka, v ktorom je naozaj cítiť aj kvapku medu. Dizaj fľaše je rovnaký ako pri ostatných sprchových géloch od Manufaktury – ich štíhle fľaše milujem, pretože sa dobre balia do kozmeticej taštičky (pri častom cestovaní to naozaj oceníte). Manufaktura už pri vianočnej jablkovej edícii vymenila svoje tradičné mašle za strapce (celkom mi pripomínajú strapce zo starých závesov), ktoré sa mi naozaj páčia a sprchový gél vyzerá vďaka nim ako vhodný adept na darček.

Rakytníkový gél sa používa výborne – už malé množstvo na špongii poriadne pení a rozvonia celú kúpeľňu. Pokožka ostáva vďaka obsahu medu krásne vyživená a jemná, rakytník jej zas dodá jemnú vôňu, ktorú cítim počas celého dňa. Na rozdiel od ostatných sprchových gélov od Manufaktury mám pocit, že rakytníkový má hustejšiu konzistenciu. Nielen farbou ale aj konzistenciou mi pripomína med. Netuším, či to bol zámer výrobcov alebo je konzistencia taká práve kvôli obsahu medu.

Rovnako vydarený ako sprchový gél je aj krém na ruky. Zbožňujem všetky krémy na ruky od Manufaktury a spolu s krémami na ruky od francúzskej značky L’occitane ich považujem za tie najlepšie krémy, ktoré sa dajú zohnať. Je pravda, že ich cena je vyššia ako u bežne dostupných krémov v drogériach, ale pokožku rúk nechávajú hydratovanú oveľa dlhšie. Krém na ruky s rakytníkom a medom obsahuje aj bambucké maslo, čo znamená, že hydratácia rúk je ešte lepšia.

Aj v prípade rakytníkového krému ostala Manufaktura verná svojim strieborným tubám, v ktorých sú balené všetky krémy na ruky tejto značky. Mne osobne tento typ túb vyhovuje, pretože sa z nich krém vytláča ľahšie ako z tych, ktoré sú vyrobené z tvrdého plastu, a zároveň sa nemusím báť, že sa tuba otvorí v taške a spôsobí kalamitu. Krém je biely a vonia o stupeň intenzívnejšie ako sprchový gél.

Milujem krémy na ruky od Manufaktury najmä preto, že sa veľmi rýchlo vstrebávajú do pokožky a nezanechávajú pocit mastných rúk. Mám nepríjemný zvyk trhať suchú pokožku okolo nechtov a často mi ostávajú rany, ktoré sa hoja niekoľko dní. Hojenie urýchľujem silnejšou vrstvou týchto krémov na ruky. Rakytníkový krém má rovnakú konzistenciu ako aj ostatné krémy, ale vonia intenzívnejšie. Pokožku zanecháva vyživenú a voňavú.

Celú rakytníkový radu považujem za veľmi vydarenú a jej kúpu rozhodne odporúčam. Má príjemnú vôňu a je ako stvorená na upršanú a chladnú jeseň, kedy pokožka potrebuje viac starostlivosti a hydratácie. Rakytníkovú radu zoženiete v obchodoch Manufaktura (sprchový gél: 145 Kč, krém na ruky: 159 Kč).

6 thoughts on “Voňavý rakytník od Manufaktury

 1. Sova

  Manufaktura je závislost, ale pro mě ne nejlevnější. Jako dárky je to však úžasná věc a pro vlastní radost ještě lepší… No nevím, asi tam stejně budu muset vlézt… 😀

 2. Adela

  Zrovna moje mamka dostala přesně tyhle dva produkty od kamarádky k narozeninám, tak se těším, až je vyzkoušíme 😀

 3. Mary

  Po prečítaní tohto článku som sa len utvrdila v tom, že si už konečne musím niečo od Manufaktury zaobstarať. Kombinácia rakytník a med mi príde veľmi zaujímavá, viem si predstaviť tú krásnu vôňu a ak to naozaj pripomína vôňu čaju ako píšeš, musí byť používanie tých produktov dosť príjemné 🙂 Sama mám veľmi rada, keď produkt v sprche dosť pení a pekne vonia, čiže by mi to mohlo vyhovovať aj po tejto stránke. Plus musím sa priznať, že mám tiež tendenciu si trhať suchú kožu okolo nechtov, lenže mne sa tie ranky dlho hoja aj v prípade, že ich pravidelne natieram :/

 4. Pavla Kopuletá

  Značku Manufaktura moc vyzkoušenou nemám, jen asi tři kousky. Vždy si prohlédnu nebo očuchám jejich limitky a u toho také většinou končím… tahle mě ale docela zaujala, že na ni asi mrknu. Med na mě působí tak nějak hřejivě a to se teď na podzim bude hodit 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.