Vychytávky pre zdravé vlasy

Moje vlasy bývajú zvyčajne jedna veľká katastrofa. Nech sa snažím ako veľmi chcem, aj tak si robia, čo chcú a vytvoriť z nich účes, ktorý by vydržal dlhšie ako prvých päť minút vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a tiež laku na vlasy. Už dávno som zabudla, koľko starostí s nimi je. Posledných 6 rokov som stále uberala zo svojej dĺžky až som skončila takmer holohlavá a povedala som si, že je načase nechať vlasy rásť. Počas leta s nimi veľa práce nebolo. Nechávala som si ich pravidelne zarovnávať, pretože každá časť rástla inak a preto moje vlasy budili dojem neupraveného vrabčieho hniezda. Problém nastal až teraz v zime.

S prvými chladnými dňami som si všimla, že sú moje vlasy oveľa suchšie, viac sa lámu a opäť ma začal trápiť aj problém s vypadávaním, ktorý sa mi v lete darilo krotiť vďaka rôznym sprejom na vlasy a šampónu na aktiváciu rastu vlasov. V zime mi však ani jeden nebol veľmi nápomocný a moje vlasy viac pripomínali vysušenú slamu ako lesklú hrivu, o ktorej som v lete snívala. Vedela som, že s tým musím niečo urobiť a hľadala som riešenie. V lete mi veľmi pomohla rada Schwarzkopf Professional Bonacure a preto som sa rozhodla obrátiť sa na ňu aj s týmto problémom.

Rada Schwarzkopf Professional Bonacure poskytuje riešenie na rôzne vlasové problémy. Ja som si vybrala červenú radu, ktorá je určená na poškodené vlasy. Hneď som si objednala šampón na poškodené vlasy a masku. Oba produkty mi prišli do troch dní a mohla som veselo začať s testovaním.

Ako prvú som chcela vyskúšať masku. ktorá má vlasom poskytnúť okamžité ozdravenie a hĺbkovú regeneráciu. To bolo presne to, čo som okamžite potrebovala a tak som vlasy namočila a rozotrela masku po vlasoch. Na obale sa píše, že by mala pôsobiť okolo desať minút, ale ako je už u mňa zvykom tak som zabudla a masku som zmývala až po dvadsiatich minútach. Potom som vlasy umyla šampónom a vysušila. Bola som naozaj prekvapená, že moje vlasy, ktoré sa predtým zacuchávali a viseli úplne bez života boli odrazu nádherne jemné a lesklé.

Účinok masky som pozorovala ešte približne 4 dni po jej aplikácii a potom začali byť vlasy také ako predtým. Tak som vytiahla nový šampón, ktorý som dovtedy nechávala v skrini s vidinou, že najskôr domíňam ten, ktorý mám otvorený na poličke v kúpeľni. Počasie mi však neprialo a preto som sa pustila aj do testovania šapónu. Je jasné, že šampón nebude mať taký viditeľný účinok ako maska, ktorá je určená na hĺbkovú regenáriu, ale aj tak je rozdiel na mojich vlasoch viditeľný. Používam ho už približne dva týždne a vlasy mám pevnejšie, lesklejšie, oveľa menej mi padajú a aj na dotyk sú jemné a nepripomínajú vysušenú slamu.

Oba produkty sú naozaj vydarené, ale rozhodne ich odporúčam používať spolu, pretože len samotná maska vlasy nezachráni a o pár dní sú opäť poškodené. Spojenie masky a šampónu však vlasy udržiava krásne oveľa dlhší čas. Šampón používam pri každom umývaní vlasov a masku na vlasy raz za týždeň. Počas používania som si všimla, že vlasy mi prestali padať v celých chumáčoch, menej sa mi zacuchávajú a aj manipulácia s nimi je omnoho jednoduchšia. Sú tiež jemné a lesklé.

Masku aj šampón z rady Schwarzkopf Professional Bonacure odporúčam najmä dámam, ktoré majú problém s poškodenými a jemnými vlasmi. Napriek tomu, že moje vlasy sa ľahko mastia, rada ich nezaťažuje a ani sa nemastia rýchlejšie. Rada má aj veľmi príjemnú a špecifickú vôňu. Oba produkty zoženiete na notino.cz (notino.sk), šampón (250 ml) za 130 Kč a masku na vlasy (200 ml) za 182 Kč. Ak chcete radu vyskúšať, ale bojíte sa riskovať, z oboch produktov sú dostupné aj miniatúry v hodnote 45 Kč.

14 thoughts on “Vychytávky pre zdravé vlasy

 1. Siren

  Děkuji za tip, nyní vlasy fakt trpí a ještě když člověk třeba přechází pořád z tepla do zimy což je můj problém :/.

 2. Markét.:)

  S tím vypadáváním mám taky problém a bohužel mi i pomalu rostou vlasy. :/ Jinak já jsem si oblíbila šampon od Garnier a měli ho minulý rok byl právě speciálně na zničené vlasy během zimy, ale nevím jestli ho ještě mají. Já ho ještě doma mám a ten je super. 🙂
  Ale tohle zní taky skvěle ! 🙂

 3. Sova

  O šamponech bych mohla číst pořád, nejradši bych zkoušela všechno, dokud nenajdu to pravè ořechové. Kupodivu mi teď vyhovuje obyčejný Garnier Ultra Doux.

 4. Pavla Kopuletá

  Když jsem si přečetla první dva odstavečky, jako bych četla o svých vlasech. Už jsem toho vyzkoušela hodně, ale přijde mi, že stále tu pravou péči hledám. Používám výhradně přírodní péči, a ta trošku vysušuje. A ta drogeriová je zase nadupaná silikony a parabeny, takže musím najít nějaký dobrý kompromis 🙂

 5. trypanozzoma

  Na vlasy používám raději kokosový olej, než nějáké „výživné“ masky, jelikož tomu moc nevěřím. Ale když na olej není čas, sáhnu aspoň po nějákém kondicionéru.

  1. KatkaInk Autor

   Kokosovému oleju pri vlasoch sa radšej vyhýbam. 🙂 Prišla som na to, že mi veľmi zaťažuje vlasy a padajú mi po ňom. 🙂

 6. L.

  Tuto řadu jsem nikdy nezkoušela :)), ale trápí mě suché konečky. Dříve jsem používala šampóny na zničené vlasy, ale moje kadeřnice mi řekla, že mám vlasy zdravé a jen vysuššené konečky, takže mi doporučila olejíčky a momentálně zkouším od Balea oil repair a doufám, že pomůže, protože zatím jsem si ho velmi oblíbila:)

 7. Smile Thess

  Já mám hodně vlasů, tak to není poznat, ale s vypadávám mám také problém, ale až v poslední době kdy jsem ve stresu, tak to připisuji tomu. Jinak moc pěkný článek 🙂

 8. Linda

  Tak o těchto produktech jsem zatím neslyšela, ale vypadají slibně. Bohužel mám dost citlivou pokožku hlavy a změna šamponu je pro mě hrozná (používám teď už jen jeden typ šamponu), ale jinak bych ho chtěla vyzkoušet 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.