Ako zahnať zlú náladu

Som presne ten typ, ktorý minimálne raz do mesiaca vstane hore zadkom. Tie dni sú ťažké nielen pre mňa, ale aj pre okolie – nie je to tak, že by som sa ráno rozhodla, že môj deň bude zlý. Nie, to ani náhodou. Vždy sa však nájde expert, ktorému sa nejakým činom podarí rozdrviť moju dobrú náladu a mne potom neostáva nič iné len sa fučať na celý svet a všetkých okolo. Ale vzhľadom na to, že ja toto vážne neznášam a mračenie spôsobuje vrásky (a kvalitné krémy proti vráskam stoja celý majetok), našla som si pár zaručených tipov ako si vrátiť dobrú náladu.

storm-1039303_1280

1. Maratón Harryho Pottera 

Takmer vždy uprednostňujem knihy, ale keď mám vážne náladu pod psa ocením aj staré známe filmy, na ktorých som vyrástla. Sledovať dobrodružstvá známej partičky ma vždy baví a keď sa môžem zabaliť do svojho ružového chlpatého župana a tváriť sa, že mám opäť 10 rokov – na nezaplatenie!

2. Upratanie šatníka

Bod 2 sa spája s bodom 1, pretože zvyčajne pri pozeraní stíham aj prehrabať všetky svoje handričky a fľaštičky s kozmetikou, ktoré sú v mojej izbe. Výsledok je poriadok v izbe alebo byte a zmenšený chaos v mojej duši. Niekedy by sa naozaj hodilo kúzlo z filmu, aby šatník ostal uprataný už na veky vekov. Amen!

castle-408835_1920

3. Nákupy

Existuje žena, ktorej by zopár nových handričiek nevykúzlilo úsmev na tvári? Ak aj áno, ja to rozhodne nie som. Výpredaje v Prahe majú svoje čaro, ktoré pravdaže dokážem oceniť – rovnako ako moja mamina.

gift-444519_1920

4. Relax v kúpeľni

Pleťová maska, pedikúra, manikúra, zábal na vlasy, olejový peeling… Nepotrebujem drahé kúpele, viem ako si ich vyčarovať doma. Príjemná vôňa bio kozmetiky je ten správny recept na podráždené nervy a zlú náladu.

5. Pečenie

Vždy ma poteší ak môžem v kuchyni stvoriť niečo nové, chutné a zdravé. Koláčik či inú sladkosť, z ktorej na mňa nekričí, že po nej priberiem ďalšie dve kilá. Potom sa môžem v pohode presťahovať na gauč a vychutnávať si ho.

poppy-seed-almond-cake-993541_1280

Jediné moje potešenie je, že zlá nálada sa ma nikdy nedrží príliš dlho. Pochovám ju, zašliapem, odstránim a zamávam na rozlúčku s pocitom, že zajtrajší deň bude určite lepší. Veď koniec koncov – nech všetci ochraňujú toho, kto by sa to pokúsil zmeniť.

21 názorov na “Ako zahnať zlú náladu

 1. Sova

  Takové dny skáčou na nás všechny a to je ideální se obalit do neviditelného pláště samotného Harryho… 😀

 2. Molly.

  No tak jestli uklízení šatníku mě má spravit náladu tak tomu vážně nevěřím. Můj šatník mě tak akorát dokáže rozčílit 😀 Nákupy mě nebaví a nejsou neustale peníze a jediné co je tak pro mě alternativní je relax a harry potter 😀 super článek

 3. Kate

  Máme to podobný, já ještě hrozně ráda uklízím nebo vařím, když mám špatnou náladu, nebo nemám nic na práci:)

 4. Daisy

  Oooo… Já si vždy udělám kávičku, pustím film (Harryho ne, ale mám ho ráda, ale je to moc smutný, raději si pouštím slaďárny nebo komedie, když na mě padne depka…) a pak se probírám oblečením, tak jako ty! Nebo si koupím hezký lesk na rty či pudr. Mám raději šminky než oblečení :).

 5. Lola-J

  Hele, to je super článek! 😀 Výčet těchle aktivit mě přiměl si vzpomenout, že je fakt, když se člověk má na co soustředit, je to prostě lepší. A navíc pak ze sebe bude mít lepší pocit (v případě šatníku :D). Filmové maratony jsou samozřejmě asi nejoblíbenější 😀 🙂

  1. KatkaInk Autor

   A pravdaže netreba zabúdať na filmové maratóny s vedierkom zmrzliny v ruke 😀 To hneď vyzerá všetko lepšie 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.