Zajtra

Zajtra mám narodeniny – oficiálne mám 22 rokov. Už dávno nepatrím medzi tínedžerov, ale rozhodne to nie je vec, ktorú by som ľutovala. Akné, zlé rozhodnutia, papuľovanie rodičom, ale napriek tomu pocit, že mi patrí celý svet. Svet sa na tínedžerov pozerá ako na tých, ktorí nie sú schopní spávnych rozhodnutí a musím s ľútosťou priznať, že niekedy má pravdu. Možno naozaj v tom veku nie sme. Možno sme príliš zaslepení vlastnou dokonalosťou a neomylnosťou, než aby sme videli, že rozhodnutia, ktoré robíme nie sú z tých najšťastnejších.

Možno naozaj vo veku tínedžerov potrebujeme radu a potrebujeme ukázať správny smer. Ale sme, samozrejme, príliš hrdí na to, aby sme dobre mienenú radu prijali. Som rada, že tieto roky sú za mnou. Rovnako ako som rada, že sú za mnou roky strávené v lavici na strednej a základnej škole. Niekedy mi chýba bývanie s rodičmi, ale musím sa priznať, že chuť vlastnej nezávislosti je na nezaplatenie.

Zajtra oslavujem 22 rokov. Už nemám na tvári akné a nežijem so svojimi rodičmi. Necítim sa stará aj keď ma školopovinné deti zdravia Dobrý deň. Naučila som sa používať spávny odtieň make-upu a naučila som sa, že veľa neznamená vždy najšťastnejšiu voľbu. Naučila som sa starať sama o seba a vo svojich rozhodnutiach sa spoliehať na svoj úsudok.

Naučila som sa hospodáriť s financiami a nerozhadzovať plnými hrsťami na každú tretku, ktorú uvidím v obchode. Zredukovala som šatník a ani polička v kúpeľni už viac nie je prepchaná drahými produktami ako kedysi. Ono sa predsa len inak míňajú vlastné peniaze ako peniaze rodičov. Zmizli tričká s rozprávkovými postavičkami a vystriedali ich tie bežné do práce a do školy.

Hlavnou zmenou, ktorú som zaznamenala, je môj metabolizmus. Už viac nemôžem zjesť na desiatu alebo večeru balíček čokoládových tyčiniek a na mojom zadku je vidieť každý prehrešok. Čokoládu, zmrzlinu a iné neodpustiteľné dobroty vystriedali ovocie a zelenina. To všetko len preto, aby som nemusela vymeniť veľkosť 36 za veľkosť 42. Na druhej strane je veľkosť môjho oblečenia mojou voľbou. Nemusím cvičiť, aby som sa páčila iným. Cvičím a zdravo sa stravujem preto, aby som sa páčila sebe a cítila sa dobre vo svojom tele.

Zmenil sa aj môj pohľad na svet. Už ma viac netrápi, či sa niekomu páčim alebo nie. Či ma má niekto rád alebo sme otvorení nepriatelia. Je mi to ukradnuté. Nezáleží mi na tom, či sa niekomu páči môj nový sveter a čo na to povedia dievčatá v škole. Nezáleží mi na tom, či sa niekto pozerá na moje zuby alebo množstvo brušného tuku – cvičím kvôli sebe a nie kvôli tomu, čo o mne povie zvyšok sveta. Nezaujíma ma, či niekto schvaľuje môj štýl obliekania alebo môj účes.

Naučila som sa vážiť si svoju rodinu a tešiť sa z každej chvíle, ktorú môžem s nimi a s Filipom prežiť. Nie je dôležité, koľko priateľov na sociálnych sieťach mám, ale koľko mám skutočných priateľov, na ktorých sa môžem obrátiť v ťažkých situáciach. Som vďačná za každý okamih, ktorý mám. Nemusím pridávať na svoju nástenku motivačné citáty – radšej sa nimi riadim.

Zdroj obrázkov: Pinterest

8 názorov na “Zajtra

 1. Anna z Cosmokočky

  Krásně napsané. Mně je 19 a od října mi taky začíná samostatné bydlení na VŠ, ale na všechno se těším. Jediné s čím se nikdy nesmířím je zpomalený metabolismus. Miluju sladké a nesnáším cvičení, horší kombinace už to být nemůže! 😀

 2. Linda

  Máš pravdu a souhlasím s tebou úplně se vším až na to akné. Mě bude letos v prosinci dvaadvacet a akné mě poslední dobou vyrasilo na bradě, jak kdybych měla jít zas do puberty 😀 jinak všechno nejlepsi, i když pozdě, ale přeci 🙂

 3. Mary

  Aj keď oneskorene, prajem ti všetko najlepšie a dúfam, že si svoje narodeniny poriadne oslávila 🙂 Ja mám momentálne 18 a napriek tomu, že stále patrím medzi teens, musím priznať, že na tom čo sa o nás hovorí asi niečo bude. Tiež mám častokrát pocit, že som neomylná a že len ja som tá, ktorá ma pravdu a bohužiaľ na to aj častokrát dosť doplatím 😀 Inak musím pochváliť nádherný článok, pekne si to všetko zhrnula a dúfam, že za pár rokov sa aj ja dostanem do štádia, kedy pre mňa budú názory ostatných nepodstatné a budem schopná viesť taký život, aký sa páči mne.

 4. Anička

  To je tak skvěle napsané! 🙂 Přeji dodatečně všechno nejlepší a hodně úspěchů v životě 🙂

  thewaybya.blogspot.cz

 5. Katie*

  Tak to přeji všechno nejlepší! 🙂
  Ou, zajímavé hodnocení tohoto věku…osobně je mi 18 a umím si přiznat chyby a v různých věcech mi i okolí říká, že nejsem typický teenager (to netuším no, ale ok :D), ale zase musím souhlasit, že mám co si za ty chyby přiznávat…je to prostě ale takový věk a asi to k životu přeci jen patří, i spolu s tím pitomým akné :/ 🙂 😀 A radit a to vše si také nechám, s financemi se učím, metabolizmus ti nezávidím (i když ho taky nemám moc ok :D) a s rodiči už nebydlím, jo a pracuji plně na tom aby mě netrápilo tolik věcí co do teď…ale stejně s tebou souhlasím, jelikož to vidím všude okolo. Například u mojí stupidní třídy, která mě nemá ráda. A i občas na sobě. To vše, co zde popisuješ…je to pravda. Ale řeknu to znovu, jsme mladí a prostě nám ten svět patří…mysleme si to chvilku, než nás ten svět nakopne pořádně do zadku a řekne „prober se a měj rozum“ :/ 🙂 😀

 6. Lola-J

  Opožděně ti přeji všechno nejlepší k narozeninám!! Souhlasím, být teenager je prostě fajn, ale je to pryč a to nejlepší teprve přijde! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.