Zima prichádza

Na všetko sa dá zvyknúť, keď nemá človek na výber. Aj ja som si zvykla na svoje šialené životné tempo, ktoré mi tento semester vtrhlo do života. Začala som zvládať bežné pracovné povinnosti, školu, domácnosť aj písanie bakalárky. S radosťou vám oznamujem, že prvú polovicu mám už napísanú a pravdepodobne sa od budúceho týždňa začnem trápiť s druhou polovicou. Teším sa, keď môžem zo svojho To Do listu postupne odškrtávať položky aj keď odvediem dobrú prácu. Nehovorím, že nie som unavená (to pravdaže som a každý týždeň sa teším na ten jediný deň, kedy si oddýchnem), ale myslím, že zatiaľ zvládam všetko. A zvládam to s radosťou.

Do metropoly už nepopierateľne zavítala zima. Nie je to tým, že by boli na chodníkoch kopy snehu, ako som bola zvyknutá doma, ale už som musela vytiahnuť hrubé pančuchy a pletené šály. Na to sa každý rok celkom teším – nie na ten mrazivý vietor, ktorý štípe na tvári, ale na tie teplé pletené svetre, ktoré sú ako objatie. Pamätám si ako som frflala, keď ma mamina chcela obliecť do nejakého pleteného svetra. Vždy som sa sťažovala na to, že mi bude teplo a každý sa mi bude smiať.

Dnes už viem, že pletenina je nesmrteľná. V módnych magazínoch sa každý rok v zime menia farby, strihy či vzory, ale pletenina ostáva zachovaná. Každý rok sa na mňa zo stránok módneho magazínu usmiava modelka v štrikovanom svetri alebo zabambušená do hrubého pleteného šálu. A ja si každý rok vynadám ako som mohla byť taká hlúpa a vyhýbať sa pletenine.

Jednou zo smutných vecí sú pre mňa farby, ktoré zvykneme nosiť v zime. Keď sa ráno v metre rozhliadnem po nástupiští je trochu smutné, že v zime vidím samú čiernu, kým v lete repertoár rôznych farieb. Je to jedna z vecí, ktoré mi počas zimy chýbajú. Dni sú kratšie a večer prichádza skôr a tmavé farby sa rozliezli všade. Chýba mi červená, žltá, ružová aj smaragdová, ktoré by rozžiarili toto smutné obdobie. Tento rok som si dala záväzok, že sama začnem nosiť viac žiarivých farieb – žltú, smaragdovú a minulý rok som si už stihla kúpiť aj ružové topánky.

Dosť ma prekvapilo – dobre skôr šokovalo, že v nákupných centrách sa už dávno stihla objaviť vianočná výzdoba. Na moju veľkú radosť, ešte nezačali hrať v obchodoch vianočné koledy, čo by pravdepodobne u mňa spustilo predvianočnú depresiu. Nemáme na to ešte čas? Veď pre mňa sa začína vianočná atmosféra až po 25. novembri. Príde mi to trochu smiešne. Ešte nezačali ani vianočné trhy v Prahe, ale hlavne, že už máme centrá vyzdobené vianočnými dekoráciami. Navyše, posledné roky sa u mňa Vianoce spájajú so začiatkom skúškového obdobia, čo nie je nič, čo by som potrebovala unáhliť.

Posledný týždeň som sa začala venovať vareniu. Niežeby som mu doteraz pozornosť nevenovala, ale povedala som si, že moje telo si zaslúži trochu pestrejšiu stravu a pustila som sa do zlepšovania starých a vymýšľania nových receptov. Môj študentský život zrovna nepraje menu o štyroch chodoch aj s dezertom, ale napadlo ma, že skúsim viac potravín, viac zeleniny a viac zdravia. Dobrá správa je, že kuchyňa zatiaľ nevyhorela a ja som ešte ani raz neostala hladná. Ale len tak medzi nami – podarilo sa mi z Tesca objednať bielu redkvičku, ktorá váži 1,3 kg a meria 56 cm. Neviem si predstaviť, čo s ňou budem robiť… Nejaké nápady okrem šalátu?

Čo sa týka mojej kozmetiky – prestala som nakupovať novú a snažím sa minúť všetky telové mlieka, sprchové gély a iné srandičky, ktoré som stihla v kúpeľni nazbierať. Svoj podiel má na tom aj Filip – už mi pripadalo naozaj hlúpe, že na poličke v kúpeľni má on 2 veci a ja približne 30 z toho tri sprchové gély rovnakej značky. Kozmetika tiež podleiha skaze a preto čím skôr sa všetkých svojich srandičiek zbavím, tým lepšie.

Verím, že budúci týždeň bude pokojný a pohodový, aj keď v to tak úplne neverím – nepamätám si totiž, kedy som naposledy taký týždeň zažila. Napriek tomu sa teším. Cestujem domov a okrem dobrého jedla sa môžem tešiť na ešte viac dobrého jedla! Budúci týždeň pripravujem kozmetický príspevok a možno aj nejaké tie zdravé rady!

4 názory na “Zima prichádza

  1. Romi Chiaro

    Také jsem teď v jednom kole a stále si plánuji nějaký odpočinek a nikdy se k němu ve výsledku nedostanu. Když už relaxuji přes den, tak zase nemám dostatek odpočinku v noci :D. Ale aspoň má člověk pocit, že opravdu žije a ne že by jenom nudně proplouval životem :).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.