Zoznam mŕtvych

Už sa mi veľmi dlho nestalo, aby som mala toľko práce – domáce úlohy, prípravy na skúšky a zápočty a navyše už aj príprava na bakalárku. Mám pocit, že každú chvíľu mi z toho zaručene musí prepnúť, ale nič sa so mnou nedeje. Mám len lepšiu náladu a väčšiu chuť nakupovať. A nestíham písať – to ma štve najviac. Jednoducho som zavalená papiermi s divnými znakmi, ktorým by som už pravdepodobne mala rozumieť.

Včera som sa po niekoľkých hodinách učenia rozhodla odreagovať a vytiahla som Filipa do obľúbeného obchodu – Ikea. Okrem novej panvice som objavila kvietok a zápisník (ktorý nepotrebujem, ale musím ho mať) na svoju komodu. Odkedy som odtiaľ presťahovala mäsožravku, je to tam smutne prázdne.

Určite si spomínate na moju mäsožravú rastlinku, ktorú som si doniesla z laboratórnych cvičení v škole. Zdalo sa, že sa má dobre, ale po pár dňoch sa u nej objavila kontaminácia plesňou a tak som ju musela vytiahnúť a dať do provizórneho skleníka, ktorý som vyrobila zo zaváraninovej fľaše. Darí sa jej a zatiaľ rastie, ale vzhľadom na to, že sa poznám a viem, ako mi to ide s pestovaním rastlín, mám o ňu celkom obavy.

Pleseň na živnej pôde som si nechala tiež, ale radšej ten pohár neotváram, pretože to vyzerá celkom slušne zamorené…

Včera som oficiálne otvorila bežeckú sezónu. Obula som si svoje obľúbené staré bežecké tenisky (tých nových je škoda!) a vyrazila do Čimického hája. Musím sa priznať, že s mojou kondičkou to vyzerá bledo, ale nestrácam nádej a možno stihnem ešte aj perfektnú plavkovú postavu (nie som si tým istá). Beh je ako odreagovanie perfektný – musím dávať pozor na svoje nohy, konáre a iných ľudí a nemám čas myslieť na tú horu papierov, čo na mňa čaká v pracovni!

Keď už píšem o odreagovaní – objavila som skvelú detektívku, ktorá by sa možno páčila aj mojej mame, keby nebola ako e-kniha. Začítala som sa do nej veľmi rýchlo a naozaj som sa musela veľmi nútiť, aby som sa pustila do ďalšej kapitoly Biochémie. Jenifer L. Armentrout: Zoznam mŕtvych

Zdroj: http://www.martinus.sk/?uItem=239260

Príbeh sa odohráva v malom mestečku. Hlavnou hrdinkou je stredoškoláčka Ella, ktorú cestou z večiarka niekto prepadne, ale našťastie ju zachráni jej sexi spolužiak (ako inak). Ella sa snaží vrátiť do starých koľají, ale stále má pocit, že ju niekto sleduje. A aby toho nebolo málo, začnú sa objavovať telá jej zavraždených spolužiakov.

Ak máte pocit, že žáner detektívky vás už nemôže ničím prekvapiť, skúste túto knihu. Bola som presvedčená, že vraha odhalím po prvých 100 stranách, ale príliš som si verila. Nevedela som kto to spravil až do posledných 30 strán a ešte aj tam ma kniha pekne zmiatla a skutočného vraha som odhalila až na konci knihy. Musím sa priznať, že pri niektorých pasážach som ani nedýchala. Keby som knihu hodnotila bodovo, hneď by som jej dala 10/10.

3 thoughts on “Zoznam mŕtvych

  1. Sova

    Tak držím palce, ať to jde ve škole dobře. 🙂 Sama nevím, kde mi hlava stojí. 😀
    A z té plísně bych měla obavy, že mi sama začne chodit po domě :’DD … každopádně ten zápisník je boží.

  2. Emka

    Ja som sa dala teraz na pestovanie rastliniek, tak držím mäsožravke palce :D. Ja som si zasadila bylinky do izby a s tatom sme sa dali na 120 dňovú cestu pestovania chilli papričiek (bude snáď aj článok ak to vydržia, ale pravidelne fotím na instagram 😀 ) . Držím palce s kondičkou, asi po zime je na tom každý mizerne 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.